Вперше в Україні хлопець із синдромом Дауна отримав вищу освіту

Богдан Кравчук із Луцька став бакалавром історії

Хлопець закінчив Волинський національний університет ім. Лесі Українки

Мешканець Луцька Богдан Кравчук першим в Україні серед людей із синдромом Дауна здобув вищу освіту. 11 липня він отримав диплом бакалавра історії у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Про це повідомила співробітниця Інституту національної пам'яті Леся Бондарук ввечері у четвер, 11 липня.

«Сьогодні житель Луцька Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії!!! Він перший в Україні хлопець із синдромом Дауна, який здобув вищу освіту!» - написала вона у Facebook

За словами Боднарук, 5 років тому вона з мамою Богдана боролися за його право на вищу освіту.

«Виявилося, що радянську норму із 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Велике спасибі міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту» , - написала вона.

За її словами, всі п'ять років навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим від звичайних студентів.

«Його приклад - це промінь надії для батьків особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються», - зазначила Бондарук.

Зазначимо, що синдром Дауна – найбільш часта причина порушення роботи мозку серед людей, яка спричинена наявністю у людей додаткової копії однієї з 20 хромосом, що містить додаткові копії декількох сотень генів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук