Художник Олександр Ройтбурд оприлюдив звернення до міністра культури

Відомий український художник Олександр Ройтбурд на своїй сторінці у Facebook оприлюднив текст відкритого листа до віце-прем'єра з гуманітарних питань і міністра культури України В'ячеслава Кириленка. У своєму листі художник критикує дії нового очільника міністерства культури та перших кроків його команди.

Зокрема, Ройтбурд вважає, що Кириленко використовуватиме «культуру як інструмент ідеології» та схильний спиратися на старі кадри, які не здатні реформувати галузь. Художника також непокоїть, що новий міністр «вважаєте, що культура повинна відповідати певним національним параметрам».

«Я вважаю що зведення національної культури до фольклору, архаїки і депресивної історичної ретроспективи («неможливої без брому») є спадщиною колоніального минулого, і українській культурі необхідно було із самого початку української державності почати процес рішучої емансипації від анахронічних канонів, які її сковують», - пише художник.

Також Олександр Ройбурд вважає, що  на підтримку тих чи інших явищ культури ніяк не повинні впливати ані ваші, ані чиїсь ще особисті смаки, естетичні уподобання та політичні погляди. завдання української культурної модернізації сьогодні - вибудувати модель культури, сумісну з європейською».

«На мій погляд, для культури було б найкраще, якби ви зосередилися на досить великому колі обов'язків гуманітарного віце-прем'єра і привели на пост міністра дійсно компетентну людину, що користується ширшою підтримкою в культурному середовищі», - підсумовує Ройбурд.

Нагадаємо, Верховна Рада України 2 грудня призначила Міністром культури України та віце-прем'єром з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка, який змінив на цій посаді Євгена Нищука.

Це призначення викликало обурення значної частини культурного середовища країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук