Іноземні автовиробники зазнали в Росії мільярдних збитків

СвітЛюбко Петренко, 31 серпня 201512390
Іноземні автовиробники зазнали в Росії мільярдних збитків

Іноземні автовиробники за минулий рік зазнали в Росії збитків на 20 мільярдів рублів. Як пише російська газета «Известия», посилаючись на бухгалтерську звітність за 2014 рік, причиною збитків стали падіння продажів і девальвацію рубля.

Збитків зазнало багато компаній, у тому числі ті, які протягом кількох років реєстрували в підсумку лише прибутки. Серед інших називаються Mercedes-Benz, Volkswagen, Kia, BMW, Ford, Subaru, Nissan і General Motors.

Наприклад, Volkswagen у Росії зареєстрував збиток в 1,7 млрд рублів, хоча ще  2013 року записав собі в актив 3,9 млрд рублів чистого прибутку. Рекордне падіння продемонстрував концерн  Kia Motors – 8,2 млрд. рублів збитків на противагу 5 млрд рублів прибутку роком раніше.

Хоча продажі автомобілів за звітний період знизилися не суттєво – лише на 10% до 2,5 млн машин, так що збитки пов'язують більше з девальвацією рубля.

«Перш за все позначилися курсові різниці. Як цілковито імпортовані машини, так і їхні комплектуючі, які ввозяться для подальшого складання на російських заводах, номіновані у валюті, а реалізація відбувалася за рублі, ціни ж на автомобілі далеко не завжди зростали пропорційно до девальвації рубля», - підкреслює провідний російський аналітик автомобільної галузі, експерт  консалтингової компанії Ernst & Young Андрій Томишев.

Він додав, що виробникам довелося йти на свідомі збитки, щоб автомобілі залишалися доступними для клієнтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук