Іноземці придбали рекордну кількість боргових облігацій України

Більшість придбаних іноземцями ОВДП випущені у гривні

ЕкономікаЮрій Братюк, 13 червня 20193440

Нерезиденти 11 червня збільшили обсяги купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) до 4,13 млрд грн. Наразі іноземці володіють державними облігаціями на рекордну суму у 48,65 млрд грн. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Національного банку.

Більшість придбаних іноземцями ОВДП випущені у гривні. Це означає, що для того, аби придбати ці цінні папери іноземні інвестори продають в Україні долари та євро, що позитивно впливає на курс валют. Зокрема, гривневих облігацій іноземні придбали загалом на 47,97 млрд грн. Валютних держоблігацій іноземці купили на еквівалент 680 млн грн.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук