ІНП Польщі не знайшов злочину в словах голови Українського товариства в Любліні

23 серпня

Польський Інститут національної пам'яті (ІНП) відмовився розпочинати розслідування проти голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича за заявою Люблінського воєводи. Про це йдеться у повідомленні на сайті ІНП.

«9 серпня 2018 року прокурор комісії відділення судового переслідування щодо злочинів проти польського Інституту національної пам'яті в Любліні прийняв рішення про відмову від порушення розслідування фактів і публічного заперечення злочинів, зазначених у статті 55 Закону від 18 грудня 1998 року Інституту національної пам'яті, проти голови Українського товариства в Любліні, який під час публічної демонстрації 8 липня 2018 року у Сагрині заявив, що події, які відбулися 9-10 березня 1944 року є «злочином проти людяності, скоєні (...) представниками польського народу, партизанами армії Крайової», - йдеться у повідомленні.

Однак, в обґрунтуванні свого рішення прокурор зазначив, що президент Українського товариства в Любліні в своїй промові зосередився виключно на події в Сагрині і українських жертвах.

«Він опустив «незручні» факти, пов'язані з роллю УПА у злочинній діяльності в Сагрині, і приховав злочин, вчинений українськими націоналістами проти польського населення. У зв'язку з цим, прокурор розділив думку про те, що виступ президента Української асоціації може привести до порушення відповідних масштабів, і, отже, релятивізувати очевидну оцінку геноциду на польській землі», - йдеться у заяві.

Прокурор галузевого комітету в Любліні передав в районну прокуратуру заяву Люблінського воєводи в частині, що стосується можливого порушення статті 133 Кримінального кодексу главою Українського товариства в Любліні, тобто образи польської нації.

Окружна прокуратура в Замостя 10 серпня ініціювала розслідування з цього питання.

До прокуратури у справі слів Купріяновича звернувся люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який вважає, що голова Українського товариства під час свого виступу порівняв події у Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і, як сказав Чарнек, «зрівняв 130 тисяч жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року».

На думку Чарнека, пам’ятні заходи у Сагрині, організовані у той самий день, коли відзначали 75-ті роковини подій на Волині, були «однією великою провокацією».

У свою чергу Купріянович сказав: «Рішення прокурора почати розслідування здається абсолютно ірраціональним і навіть гротескним. На жаль, наслідки всіх цих заходів вже видно. Це, з одного боку, збільшення антиукраїнських настроїв в певних колах, з іншого - зростання занепокоєння і побоювань української православної громади в нашому регіоні».

21 серпня, польські правоохоронці відкрили кримінальне провадженням проти історика та голови Українського товариства у Любліні Григорія Купріяновича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
Заарештований за сутенерство лідер «Авто Євро Сили» таємно організовує протести під ЛОДА