«Інтимний портрет» інтригує у львівському Музеї ідей

Українські та польські митці повернулися з пленеру у Славському

Головні новини Львова 07.11Оксана Сенишин, 7 листопада 2016, 19:10 2736 0
дивіться також

У львівському Музеї ідей свої роздуми над інтимним портретом запропонували 15 українських та 15 польських сучасних митців. Кожному з них – до 35 років. Вони тільки-но повернулися зі спільного пленеру у Славському.

Вони жили там тиждень часу, від 10 до 16 жовтня, – і експериментували з різним матеріалом. Хтось інтимність проявляв в малярстві, а хтось у відеоарті, графіці, фото чи вуличному мистецтві.

А відтак те, що вийшло, запрезентували у Львові проектом «Інтимний портрет». Марина Наумчук, що цьогоріч закінчила художній текстиль Львівської академії мистецтв, показала своє бачення інтимності, але, власне, тіла.

«На роботі зображено оголене жіноче тіло силуетом. Воно біле тому, що для мене важливо підкреслити, що фізичне тіло є чистим. А все заплямування, яке може бути, йде ззовні. В колажі я зобразила поруч людські очі, обличчя, які щось говорять. Власне, вони й створюють цю заплямованість», – описала учасниця пленеру Марина Наумчук.

«Одна з умов сучасного мистецтва, що воно повинне бути інтимне. Але то такий оксиморон, бо мистецтво не буває не інтимне. Своєрідне завдання для учасників пленеру було подивитися якомога глибше і в себе, і один в одного», – уточнив координатор української частини проекту Сергій Савченко.

Організатори пленеру – польська мистецька фундація «Інвенція» та наш «Музей ідей». В основі задуму – поєднати два народи, український та польський.

Доробки з пленеру показали одночасно на двох експозиціях, у Львові і в Жешуві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук