Інженери створили роботів, які сортуватимуть радіоактивні відходи на ЧАЕС

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 вересня 20174120
Інженери створили роботів, які сортуватимуть радіоактивні відходи на ЧАЕС
фото ТСН
З нового року на ЧАЕС сортувати сміття будуть роботи

У новому сховищі відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській атомній станції (ЧАЕС) енергетики намагаються «приручити» роботів, які працюватимуть з відходами ядерного палива. Нове сховище розташоване в кількох сотнях метрів від ЧАЕС, там досі тривають оздоблювальні роботи, але випробовування апаратури вже почалося, пише ТСН.

Зараз понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається в старому сховищі, але користуватися ним можна ще 7 років максимум. Тому звели нове вартістю майже в 400 мільйонів євро за гроші головно закордонних інвесторів. Тепер усі уранові збірки треба перевезти: спершу відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища потрапить у нове приміщення по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану «гарячу камеру». Її енергетики називають «серцем» будівлі – метрові завтовшки стіни обшиті сталевими листами. Контейнер із 9 урановими системами після доставки потрапить сюди, роботи його одразу перемістять у тимчасовий захисний колодязь, а далі діставатимуть по одній збірці, розрізатимуть та пакуватимуть у нові пенали.

Наразі у «гарячій камері» працюють із безпечними імітаторами відпрацьованого палива. Справжні ж уранові стрижні зможуть потрапити сюди вже на початку наступного року. Процесами керують кілька інженерів, які спостерігають за всім крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою камер спостереження. Якщо ж якийсь із механізмів зламається, з радіаційного приміщення на ремонт його доправить спеціальний підіймач.

Після того, як уранові стрижні розрізані, відсортовані та завантажені в герметичні пенали, їх знову вивезуть по залізничних коліях на вулицю – до зони зберігання. У цих масивних залізобетонних конструкціях відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської АЕС зберігатиметься ще сто років. Іноді через спеціальні отвори можна буде стежити за станом пеналів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук