Іран відмовився заморожувати видобування нафти

СвітЛюбко Петренко, 17 лютого 201612490
Іран відмовився заморожувати видобування нафти

Влада Ірану заявила, що не бачить логіки в обмеженні рівня видобутку нафти і не має наміру приєднуватися до відповідної домовленості, укладеної у вівторок, 16 лютого, в Досі представниками Росії і трьох країн ОПЕК – повідомив телеканал CNBC.

За словами представників уряду Ірану, котрі відповідають за взаємодію з ОПЕК, багато країн нарощували рівень видобутку нафти в той час, коли Тегеран перебував під санкціями Заходу. Тепер, коли ці санкції скасовано, нарощувати рівень видобутку має намір вже сам Іран.

Рішення Тегерана таким чином робить беззмістовною підписану в Досі угоду, оскільки обов'язковою умовою в ній передбачено згоду на аналогічні заходи всіх країн-членів ОПЕК, в число котрих входить і Іран.

Угоду про заморожування видобутку нафти на рівні січня цього року уклали Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела. Разом ці країни добувають приблизно чверть всіх світових запасів «чорного золота».

Метою угоди вважається підвищення цін на нафту, які постійно падають за останні місяці. При цьому ринки скептично відреагували на підсумки зустрічі в Досі, оскільки її учасники мають домовитися ще з десятьма країнами, включно з Іраном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук