<

Івано-Франківськ отримав майже €11 млн кредиту на модернізацію теплосистем

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 5 листопада 20141880

Івано-Франківськ отримає від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредит у розмірі €7,2 млн на реалізацію проекту «Реконструкція та модернізація системи теплопостачання в місті Івано-Франківську».

Відповідний кредитний договір у середу підписали в Івано-Франківську міський голова Віктор Анушкевичус та заступник директора муніципальної та екологічної інфраструктури ЄБРР Лін О'Грейді, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, на реалізацію цього проекту ще €3,6 млн у вигляді гранту виділить Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) в Україні.

«Цей проект надзвичайно потрібен для Івано-Франківська. Завдяки цьому проекту ми модернізуємо п'ять наших котельних, обладнаємо індивідуальні теплові пункти, ми прокладемо велику кількість нових труб, нових мереж. І це дасть можливість комфортніше почуватися жителям міста», – сказав під час підписання договору Анушкевичус.

Він також звернув увагу на екологічну складову проекту й уточнив, що в котельній на вул. Тролейбусній буде встановлено котел потужністю 4 МВт, який працюватиме на біопаливі.

«ЄБРР надалі підтримує модернізацію системи центрального теплопостачання в місті. Проект спрямований на те, щоб посилити енергоефективність, ефективне використання та вкладення коштів. Окрім цього, проект допоможе створити і впровадити фінансову стабільність і регуляторну реформу в усіх міських комунальних підприємствах», – зазначила заступник директора муніципальної та екологічної інфраструктури ЄБРР Лін О'Грейді.

«Ми переконані, що цей проект принесе користь жителям Івано-Франківська», – сказала радник посольства Швеції в Україні, керівник відділу сприяння реформам SIDA в Україні Крістіна Даніелссон.

Як повідомив журналістам мер Івано-Франківська, процентна ставка кредиту - плаваюча, залежно від кредитного рейтингу міста.

«І якщо ми отримуємо загалом €10,8 млн, то протягом десяти років, тобто до 2024 року, ми маємо віддати EUR9 млн - тіло кредиту та відсотки. Це від самого старту надзвичайно вигідно», – зазначив міський голова.

За його даними, в результаті реалізації проекту місто зменшить споживання газу на 6,7 млн куб. м, зменшиться також споживання електроенергії та викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Окупність проекту становить вісім років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук