Івано-Франківське сміттєзвалище перетворять на джерело електроенергії

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 24 березня 20174730

Івано-Франківський полігон твердих побутових відходів невдовзі перетвориться на джерело енергії та вторинної сировини.

Наразі тут уже йдуть роботи з прокладання мереж для добутку з надр сміттєзвалища біогазу, який утворюється від перегнивання сміття. Планується, що біогазова установка повністю буде готова до травня, а до червня на полігоні сподіваються змонтувати первинну лінію сміттєсортувального подрібнювального комплексу. Щоправда, точних дат, коли вони стануть до ладу, комунальники не називають, зазначаючи, що введення їх в експлуатацію можуть затягнути довгі бюрократичні процедури, повідомило видання «Західний кур’єр».

Як пояснив директор комунального підприємства «Полігон» Юрій Мороз, на полігоні уже пробурили 30 вертикальних 12- метрових свердловин і 14 траншей до гребінки біогазової установки та завезли п’ять кілометрів труб. Зі свердловин біогаз по трубах надходитиме до когенераційної установки, яка вироблятиме електроенергію, котру за так званим зеленим тарифом продаватимуть в енергомережу. Окрім певного відсотка від її продажу, полігон за рахунок інвестора також отримає електролінію та освітлення, яких досі не було. А загалом введеня в дію біогазової установки позитивно позначиться на екології та пожежній безпеці сміттєзвалища, зазначили комунальники.

Договір з інвестором на роботу біогазової установки наразі укладений до кінця 2026 року, але, за підрахунками фахівців, навіть після цього терміну біогаз на сміттєзвалищі утворюватиметься ще п’ять-сім років, йдеться у повідомленні.

Ще один проект, який найближчим часом міська влада планує реалізувати спільно з обласною, – це будівництво на полігоні сміттєсортувальної лінії. Бюджетна комісія області уже ухвалила рішення рекомендувати обласній раді виділити на наступній сесії шість мільйонів гривень співфінансування місту на придбання сміттєсортувального подрібнювального комплексу. Йдеться про так звану лінію первинного сортування сміття, яка в годину могла б приймати не менше 10-15 тонн відходів. Принаймні, саме такі параметри планують закласти у техзавдання тендеру на її придбання. Громадські обговорення проекту та тендерні процедури займуть два місяці, і за всіх сприятливих обставин сміттєсортувальну лінію мали б змонтувати уже у червні-липні. У дві зміни її обслуговуватимуть по 15 осіб, тому КП «Полігон» має доукомплектувати свій штат трьома десятками робітників, які за шкідливі умови праці отримуватимуть в середньому 4,5 тис. гривень зарплати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук