Кабінет міністрів покращив прогноз щодо інфляції в Україні

Уряд також оприлюднив кілька прогнозів розвитку економіки на наступний рік

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства очікують, що 2020 році інфляція в Україні становитиме 5,5% — це цільовий коридор, якого намагається досягнути Національний банк. Про це повідомив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук під час брифінгу у Кабінеті міністрів 22 жовтня, поінформувало «Громадське».

«Ми вважаємо, що вже у наступному році інфляція знизиться до цільового коридору. По споживчій інфляції ми очікуємо на кінець наступного року 5,5%», — повідомив Ніколайчук.

Він також зазначив, що уряд знизив прогноз щодо курсу валют в Україні. Зокрема, закладений у бюджет на 2020 рік, який Рада ухвалила у першому читанні, прогноз у 28,2 гривні за долар переглянуть у бік зниження. Водночас точну цифру він називати відмовився.

Уряд розглядає два сценарії розвитку економіки України. Згідно з оптимістичним, у 2020 році ВВП України має зрости на 4,8%.

Зазначимо, що внесений на розгляд парламенту бюджет на 2020 рік побудований на основі макроекономічного прогнозу Міністерства економіки, який склали весною 2019 року, ще до зміни уряду. Зокрема, у цьому прогнозі закладений курс долара на рівні 28,2 гривні за долар, в той час як наразі курс валют є набагато нижчим. Також в старому прогнозі не розраховано результатів від реформ, які уряд має намір провести в Україні найближчим часом, зокрема земельної реформи.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов додав, що базовим прогнозом на 2020 рік все ж є зростання ВВП на 3,5-3,7%, зазначив «Укрінформ». За його словами, має бути декілька прогнозів щодо зростання економіки України від міжнародних партнерів.

«Насправді буде чотири прогнози зростання ВВП України – прогноз НБУ, наш прогноз, прогноз МВФ і Світового Банку. З них публічним зараз є прогноз Світового Банку. Ми свій прогноз подаємо на Кабмін найближчим часом. Нацбанк також свій прогноз готує і постійно оновлює», – заявив Милованов.

Так, зокрема, прогноз зростання Світового банку збігається з прогнозом Міністерства економіки – 3,7%. Прогноз МВФ буде схожий за показниками, хоче не виключений трохи менший показник, сказав міністр.

Як зазначив голова міністерства, оновлений макроекономічний прогноз буде оприлюднено після його затвердження на урядовому засіданні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук