Кабмін пропонує не виплачувати пенсії працюючим пенсіонерам, якщо вони судді чи депутати

ЕкономікаІрина Данилів, 24 лютого 20158131

Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який продовжує грудневу пенсійну реформу. Згідно з документом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212), пропонується внести зміни до пенсійного законодавства і закріпити принцип поетапного підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також зменшити до 85% обсяг виплачуваних пенсій працюючим пенсіонерам.

Крім того, кабмін пропонує для розрахунку пенсій застосовувати середню заробітну плату, з якої сплачені страхові внески за 2012-2014 роки.

Працюючим пенсіонерам пропонують виплачувати пенсію у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

При цьому пенсіонерам, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій, наприклад народним депутатам, державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам та іншим) пропонують не виплачувати пенсії зовсім.

Згідно із законом про держбюджет на 2015 рік обсяг відрахувань з держбюджету на потреби Пенсійного фонду України в 2015 році передбачається на рівні 80,9 млрд грн. Дотації на виплату пенсій і пенсійних надбавок - 61,9 млрд грн, фінансування покриття дефіциту Пенсійного фонду – близько 19 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук