Кабмін схвалив постанову про передачу землі за межами населених пунктів у власність ОТГ

ЕкономікаАндрій Стець, 31 січня 201815770
665 об'єднаних територіальних громад, які вже утворені, отримають у державну власність приблизно 760 тис. га землі

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про передачу об'єднаним територіальним громадам у комунальну власність землі. Таке рішення було ухвалено у середу, 31 січня, на засіданні уряду, інформує УНН.

«Ми знайшли механізми передачі об'єднаним територіальним громадам всіх земель у власність. Майже 700 ОТГ ми маємо передати землю, щоб вони нею повноцінно управляли... Мова йде про те, що Держгеокадастр спільно з ОТГ відведе цю землю і передасть її у власність громадам. І цю роботу треба розпочати і завершити у 2018 році», – наголосив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, також потрібно, щоб кожен обласний Держгеокадастр уклав з кожною територіальною громадою з визначенням чітких термінів передачі землі.

У свою чергу перший заступник міністра агарної політики та продовольства Максим Мартинюк додав, що у межах чинного законодавства знайдено механізм передачі державної сільськогосподарської землі у комунальну власність ОТГ.

Він уточнив, що 665 об'єднаних територіальних громад, які вже утворені, отримають у державну власність приблизно 760 тис. га землі.

Мартинюк також пояснив алгоритм передачі землі громадам. Зокрема, за його словами, він складається з чотирьох етапів. Спочатку йде направлення клопотання громади до відповідного обласного управління Держгеокадастру. Далі відбувається інвентаризація тих земель в межах ОТГ, які до цього не були передані у користування. Потім здійснюється реєстрація ділянок, які були провнвентаризовані в кадастрі, а потім безпосередньо передача землі у комунальну власність наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Як інформував ZAXID.NET, раніше Володимир Гройсман анонсував доручення Держгеокадастру відвести та передати землі за межами населених пунктів в управління ОТГ.

«Об'єднані територіальні громади управляють своєю територією лише в межах населених пунктів. За їхніми межами землею, яка в принципі має належати громадам, управляє держава. Голови об'єднаних громад ставлять питання про те, щоб повністю передати землю в управління цих громад», – пояснив тоді прем'єр-міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук