Кабмін схвалив введення податку на виведений капітал

ЕкономікаАндрій Стець, 4 жовтня 20173210

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про заміну податку на прибуток аналогом податку на виведений капітал. Таке рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 4 жовтня.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що в уряді є розуміння і підтримка цього рішення. За його словами, уряд попередньо схвалив законопроект - далі він буде направлений на розгляд Національної ради реформ, інформує LB.ua.

Законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу.

«Ми хочемо його запровадити, але хочемо також чітких розрахунків, щоб не пошкодити макрофінансової стабільності України. Безумовно, ми його запровадимо, але подумаємо, яким чином, яка етапність і так далі. Зараз ми над цим працюємо», – сказав прем'єр.

Прем’єр-міністр вказав, що за підрахунками експертів, у разі введення цього податку з 2018 року, він може призвести до зниження доходів до держбюджету на 40 млрд грн.

Міністр фінансів Олександр Данилюк, своєю чергою, зазначив, що Мінфін бачить можливості компенсувати можливі втрати за рахунок зниження податків.

«Це дійсно доволі прогресивний підхід, який може або дати нам поштовх, або створити дуже серйозні проблеми. Відповідально до нього потрібно ставитися. Ми бачимо можливість компенсувати втрати в перші кілька років - близько 30 млрд грн щороку - за рахунок скорочення витрат. Тому що збільшення податків - це неправильно, це вбиває саму логіку. Як можна збільшувати податки і говорити про поліпшення інвестклімату. Тому відповідь - у скороченні витрат», – повідомив Данилюк.

Напередодні законопроект про оподаткування виведеного капіталу схвалив урядовий комітет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук