Кабмін створив Державну службу якості освіти

Служба стежитиме за дотриманням якості освіти і буде представлена ​​на регіональному рівні

Кабінет міністрів прийняв рішення створити Державну службу якості освіти України. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Новий орган буде централізовано відповідати за дотримання якості освіти та освітніх стандартів. Він базується на основі Державної інспекції навчальних закладів. У нової служби будуть регіональні відділення.

Раз на десять років служба проводитиме інституційні аудит шкіл. Закон передбачає, що у службі є повноваження звертатися до суду для усунення порушень.

«Держслужба якості має бути ідеологічно новою структурою. Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, «державний нагляд» має перетворитися на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Прийнята урядом постанова зобов’язує МОН впродовж 2 місяців подати до Кабміну проект Положення про Державну службу якості освіти, а також пропозиції щодо її розміщення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук