Міносвіти готує нову систему нарахування стипендій

Міносвіти готує нову систему нарахування стипендій
фото Depositphotos
У вищих навчальних закладах з'явиться можливість перерозподіляти стипендії між спеціальностями

В українських вищих навчальних закладах з’явиться можливість перерозподіляти студентські стипендії між спеціальностями. Таке нововведення нині готує Міністерство освіти, повідомила міністр освіти Лілія Гриневич в інтерв'ю «Обозревателю».

«Поки що підхід з академічних стипендій будується на основі рейтингу. Ми вже внесли проект постанови Кабміну, де врегулювали деякі технічні питання. Наприклад, такий момент: у маленьких групах, де навчаються дуже сильні студенти, тільки 45% могли отримати стипендію», – зазначила міністр.

За її словами, студентські організації наполягли на тому, щоб Міносвіти врегулювало пропорції щодо кожної спеціальності. «Тепер ми зробимо більш широкий підхід, коли в межах факультету буде можливість перерозподіляти стипендії. Тобто в цілому по факультету – 45%, а між спеціальностями можна перерозподіляти», – пояснила Гриневич.

Між тим, Міністерство фінансів планує у 2018 році зменшити кількість отримувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – до 15%.

Раніше повідомлялося, що відповідно до нових правил виплат, 40-45% (конкретний відсоток затверджується вишем) студентів-бюджетників отримують стипендію. До 2017 року 70% студентів отримували стипендію. Підвищену стипендію отримує лише певний відсоток студентів на розсуд навчального закладу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук