Кабмін вирішив створити наглядові ради у 41 держпідприємстві

Наглядові ради до кінця року мають сформувати в «Укрзалізниці», «Укрпошті», «Укргідроенерго», «Укренерго», аеропорту «Бориспіль»

ЕкономікаЮлія Поліковська, 9 листопада 20162480

Кабінет міністрів на своєму засіданні в середу, 9 листопада, затвердив порядок формування наглядових рад, яке торкнеться 41 державного підприємства. Паро це повідомив Урядовий портал.

Наглядові ради повинні бути створені в державних унітарних підприємствах і господарських товариствах, у статутних капіталах яких частка держави перевищує 50%, активи за останній рік перевищували 2 млрд грн, а чистий дохід – 1,5 млрд грн. Під ці критерії підпадає 41 держкомпанія, включаючи НАК «Нафтогаз України».

В інших унітарних компаніях і господарські товариства необхідність існування незалежної наглядової ради залишається на розсуд органів управління.

«Незалежні наглядові ради – величезна частина реформи корпоративного управління. Розроблені порядки допоможуть створити незалежні органи управління держпідприємствами, які матимуть істотні повноваження і можливість зменшити політичний тиск на керівництво компанії», – прокоментував це рішення міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

«Ми сподіваємося, що перші наглядові ради будуть сформовані вже на початку року в п’яти великих держкомпаніях: «Укрзалізниці», «Укрпошті», «Укргідроенерго», «Укренерго», аеропорту «Бориспіль», – сказала в свою чергу його заступник Юлія Ковалів, яка відповідає за реформу в міністерстві.

Формування наглядових на держпідприємствах передбачено законом, прийнятим Верховною Радою 2 червня 2016 року. Він входить до пакету документів, узгоджених з Міжнародним валютним фондом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук