Кабмін знайшов спосіб скоротити витрати держбюджету на 60 млрд грн

Для зменшення витрат з держбюджету уряд пропонує запровадити перевірку отримувачів соцвиплат

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 листопада 201533080
Кабмін знайшов спосіб скоротити витрати держбюджету на 60 млрд грн
Гривні

Кабінет міністрів знайшов можливості для зменшення витрат на більш ніж 60 млрд грн порівняно з базовим проектом бюджету, повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько.

«За результатами аналізу усіх статей бюджету разом з прем’єр-міністром і президентом ми знайшли можливості для зменшення витрат на більш ніж 60 млрд гривень порівняно з базовим проектом бюджету, але для впровадження цих змін у життя нам знадобиться широка підтримка депутатів і громадськості», – написала вона у колонці для «Економічної правди».

За її словами, найбільша категорія витрат – це соціальні виплати.

«Ми не маємо права зменшувати соціальний захист тих верств населення, які потребують цього найбільше. Єдиний варіант для зменшення витрат у цій сфері – підвищення їх ефективності через верифікацію, адресність та надання її громадянам, які дійсно потребують підтримки», – повідомила міністр.

«Щоб забезпечити подальше посилення обороноздатності України, ми плануємо підвищити витрати на оборону ще на 10 млрд гривень “живими грошима” порівняно з 2015 роком в рамках прийнятих рішень РНБОУ», – додала Яресько.

У той же час, за її словами, уряд може зменшувати бюджетний дефіцит і не позичати (гроші) шаленими темпами, що допоможе знизити боргове навантаження на країну в найближчі роки.

«Економічна діяльність. Це витрати на дороги, аграрний сектор, енергетичну галузь. Ми активно переглядаємо структуру цих витрат і хочемо значно підвищити їх ефективність», – зазначила міністр.

Що стосується охорони здоров’я, головний резерв для економії, на думку міністра, полягає в значному підвищенні якості державних послуг і перехід на фінансування послуги та результату, а не ліжко-місця і квадратних метрів холодних і темних коридорів лікарні.

«Також ми повинні значно зменшити розмір держапарату. Хоча сильно заощадити на цьому не вдасться, адже всі витрати на держапарат, включаючи оплату опалення, зарплати, утримання адміністративних будівель по всій країні становить лише 3,8% всіх видатків зведеного бюджету», – повідомила вона.

«Таким чином, коли наступного тижня ми представимо на розгляд Верховної Ради пакет законів, який буде включати проект бюджету, проект податкової реформи і низку законодавчих актів щодо реформ у різних напрямках державних витрат, ми запропонуємо зменшувати всі ці витрати шляхом оптимізації та концентрації державних ресурсів», – резюмувала Яресько.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук