Кафедра художнього дерева Львівської академії мистецтв запрошує на виставку «The wood»

Після перерви у десятки років виставку влаштували студенти

КультураОксана Сенишин, 14 лютого 2017, 15:14 733 0

Виставку «The wood» відкрили в галереї Львівської академії мистецтв. Кафедра художнього дерева виставила кращі роботи студентів. Викладачі кафедри й не пам’ятають, коли була остання виставка їхніх вихованців: ймовірно, років 30 тому, а то й більше. Та цього року спудеї не стримували себе, мовляв, мають чим похизуватися.

Серед усього ― стилізовані під музичні інструменти крісла.

«Студенти зробили крісло-гітару. Вишукана пластика ― це надзвичайно складна техніка. Наступна робота — це крісло-кобза. Складніша, бо треба було сформувати основу так, щоб на ній було зручно сидіти. Є й крісло-волинка – шотландський інструмент», ― провів екскурсію старший викладач кафедри художнього дерева Ігор Зварич.

Робіт ― з півсотні від двох десятків авторів. Це кращі твори з тих найкращих, які молодь робила як дипломну роботу, курсову чи як творче завдання. Тому залучили студентів від першого до п’ятого курсів. І в кожного з них своя історія любові до дерева.

«Мій дідусь працював з деревом. Залишилась у нас дуже цікава його робота ― рельєф, де він зобразив самого себе з люлькою. Це такий подарунок від діда. Цей подарунок постійно нагадує мені про дідуся, якого вже немає. Це те найцінніше», ― студент 4-го курсу Максим Гнатик.

«З дерева можна робити рельєфи, можна робити пластичні штуки. Все, що голова придумає, можна зробити з деревом. Я вже вісім років з деревом працюю. Вчився чотири роки в Янівському художньому училищі, тобто в селищі Івано-Франкове. Після нього поступив у Львівську академію мистецтв», ― розповів співорганізатор виставки, студент 4-го курсу Дмитро Шавала.

Виставкою факультет декоративно-прикладного мистецтва святкує своє сімдесятиліття. Адже в його складі три найстарші кафедри академії: текстилю, кераміки та, власне, художнього дерева.

«Чудесні майстри і прекрасні студенти» показали дуже високу мистецьку якість робіт. І дуже хорошу ремісничу майстерність», ― додала декан факультету декоративно-прикладного мистецтва Галина Кусько.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук