Капела «Дударик» виступить у Львові з гуртом «Курбаси»

КультураД.Ц., 4 січня 20195640
Капела «Дударик» виступить у Львові з гуртом «Курбаси»
Хорова капела «Дударик»

У Львові 20 і 21 січня у Львівській філармонії хорова капела «Дударик» дасть різдвяний концерт разом із гуртом «Курбаси».

У виконанні колядок та щедрівок поєднаються автентика та сучасність. Незнані давні колядки та їх новітнє прочитання, щедрівки, коляди із золотої скарбниці Різдва обіцяють нове звучання та нові враження. Автор та постановник програми - Дмитро Кацал.

Хорова капела «Дударик» була заснована в 1971 році Миколою Кацалом. У репертуарі капели - концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів - Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця та багато інших творів.

Державна академічна хорова капела «Дударик» має тривалу історію міжнародних концертних турне.

Під час своїх щорічних подорожей виступала у Литві, Латвії, Білорусії, Росії, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Словаччині, США і Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії та Голландії. Капелою записано ряд компакт-дисків, компакт-касет та платівок, а також десятки концертних програм на радіо і телебаченні.

Гурт «Курбаси» виконує практично весь обрядовий цикл, має цікавий проект із давніми весільними піснями. Незважаючи на порівняно молодий, як для гурту, вік – «Курбаси» виникли в 2009-му році всередині театру імені Леся Курбаса – мають вже чимало цікавих проектів-трансформерів, низку програм.

Основа їхньої діяльності – досліджувати пісню як драматургію, з її атмосферою, сюжетом та змістом. Дати слухачам відчути, як автентичні мелодії, слова можуть звучати в нашому бурхливому сьогоденні, надати їм нового значення і розуміння, не змінивши глибинності, яку в ці композиції вклали наші предки.

Великий поштовх для розвитку гурту дала співачка, акторка Мар’яна Садовська, солістка віденської опери Зоряна Кушплер, а також художній керівник театру ім. Леся Курбаса Володимир Кучинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук