Казахстан запропонував Україні спосіб обійти російську транзитну блокаду

Через введене Росією обмеження на транзит українських товарів Казахстан пропонує Україні експортувати продукцію через «Шовковий шлях».

За словами заступника голови правління Національної палати підприємців (НПП) Казахстану Атамекен Дани Жунусової, організація не раз піднімала питання про альтернативний маршрут доставки вантажів з України в Казахстан, який пролягає через порти Чорного і Каспійського морів.

«Сьогодні це питання досить актуальне. Так, треба зізнатися чесно, не все гладко на цьому маршруті, але, тим не менш, перспективи і потенціал маршруту через казахстанський порт Актау досить високі. Зараз вже близько 70% вантажів з Туреччини в Казахстан і Киргизстан слідують за вказаним маршрутом. Зараз ми пропонуємо використовувати його і для перевезень вантажів з України », – зазначила вона.

У Атамекен вважають, що основним фактором при виборі маршруту є зручна логістика, яка дозволить досягти оптимальних термінів доставки і вартості перевезення.

«У цьому плані альтернативний маршрут через порти поки що не витримує конкуренції з сухопутним маршрутом через Росію», – пояснила представниця НПП і додала, що в цьому напрямку можна працювати, і спільними зусиллями урядів країн Транскаспійського маршруту, залізничних адміністрацій та адміністрацій портів, а також бізнесу домогтися мінімізації термінів доставки і вартості фрахту.

Нагадаємо, очільник комітету транспорту міністерства з інвестицій та розвитку Казахстану Асет Асавбаєв повідомив, що переговори з Росією на тему зняття обмежень на транзит українських товарів ведуться на високому рівні.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України раніше закликало Казахстан вимагати від Росії скасування обмежень на транзит українських товарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук