Керівник «Укргідроенерго» торік заробив більше президента США, – Мінекоенерго

Урядовці заявили, що таку зарплату чиновнику призначив попередній уряд

Керівник «Укргідроенерго» торік заробив більше президента США, – Мінекоенерго
фото liga.net
Гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота

Гендиректор ПрАт «Укргідроенерго» Ігор Сирота за минулий рік отримав близько 15 млн грн (647,8 тис. доларів) зарплати та премій. Про це повідомила прес-служба Мінекоенерго.

В міністерстві наголосили, що ця сума в доларовому еквіваленті є вищою ніж офіційна зарплата президента США Дональда Трампа: сумарно, включно з преміями, Сирота заробив у доларовому еквіваленті 647,8 тис. доларів, в той час як зарплата Трампа становить 400 тис. доларів на рік.

До слова, контракт із такою визначеною сумою Ігор Сирота уклав із Наглядовою радою, яка діяла влітку 2019-го за уряду Гройсмана. Тоді за розпорядженням колишнього прем’єр-міністра посадовий оклад керівника ПрАТ «Укргідроенерго» виріс втричі.

Чому на таку зарплату у міністерстві звернули тільки зараз не пояснюється, але Мінеконерго наголошує, що «із такими діями не погоджуються і вважають неприпустимим нарахування та виплату захмарних і безпідставних грошових винагород у той час, коли прожитковий мінімум в країні станом на 1 січня 2020 року становить 2027 грн».

У відповідь, того ж дня в «Укргідроенерго» заявили, що «цифри, вказані у заяві міністерства безпідставно та суттєво викривлені». І додали, що розмір премії встановлювали на підставі наказів профільного міністерства, які зареєстрували у Мін’юсті.

«Товариство самостійно не переглядає, не встановлює посадовий оклад та розмір винагороди генеральному директору. Затвердіть нову методологію, і вона буде впроваджена, відповідно, ми зменшимо заробітні плати керівництва», – зазначив у спростуванні генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

До слова, ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що включена до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких складають 70% від загального показника у держсекторі. Ігор Сирота очолює компанію ще з 18 березня 2011 року.

Нагадаємо, що під час зустрічі з прем'єром Олексієм Гончаруком президент Володимир Зеленський доручив Кабміну врегулювати ситуацію з преміями та надбавками топ-чиновникам державних підприємств. Наразі у Мінекоенерго додатково направили запит на ПрАТ «Укргідроенерго» щодо виплат заробітних плат та премій усьому топ-менеджменту підприємства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук