Керівник «Нафтогазу» вважає неможливою мирову угоду з російським «Газпромом»

Керівник «Нафтогазу» вважає неможливою мирову угоду з російським «Газпромом»
Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що позов проти «Газпрому» у Стокгольмському арбітражі є настільки значущим, що мирова угода є неможливою

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв вважає неможливим укладення мирової угоди з російським «Газпромом» у позові, який розглядається в Стокгольмському арбітражі, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Спроб (укладання) мирової угоди не було. Я думаю, що вона в цій ситуації є неможливою, бо дуже велика різниця між позиціями сторін, настільки цей арбітраж є політично значущим і важливим, що я б не чекав ніякої мирової угоди в цьому конкретному випадку», – сказав Коболєв в ефірі телеканалу 3s.tv.

При цьому Коболєв нагадав, що сторони завершили усні слухання як за контрактом на поставку, так і за контрактом на транзит газу.

За його словами, очікувані терміни оголошення рішення – перший квартал 2017 року щодо контракту на поставку, другий квартал 2017 року – по транзиту.

Також голова «Нафтозагу» зазначив, що рішення Стокгольмського арбітражу не може бути оскаржене по суті, а тільки в рамках процесуальних порушень у шведському суді.

Коболєв зазначив, що не варто порівнювати процес між «Нафтогазом» і «Газпромом» зі справою ЮКОСа, відповідачем у які виступає держава в особі РФ.

«У нашому випадку відповідачем є комерційна компанія «Газпром», відповідно механізмів і шляхів реалізації рішення (арбітражу) набагато більше», – сказав він.

Згідно з річним звітом НАК, загальні вимоги «Нафтогаз України» до російського «Газпрому» в рамках позову в Стокгольмському арбітражі станом на 31 липня 2016 року склали $28,3 млрд. З них за контрактом на постачання газу – $18,1 млрд, зокрема, $14,2 млрд відноситься до питання цін на газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. У свою чергу, вимоги за транзитним контрактом склали $10,2 млрд.

Зустрічні вимоги «Газпрому» до «Нафтогазу» становлять $38,7 млрд. Майже вся ця сума відноситься до контракту на постачання газу: $29,2 млрд – санкції за принципом «бери або плати» за 2012-2014 роки і третій квартал 2015 року; $2,2 млрд ставляться до питання спірної ціни на газ у четвертому кварталі 2013 року і другому – 2014 року. Вимоги російської компанії за транзитним контрактом складають всього $6 млн.

Нагадаємо, 5 грудня в Стокгольмському арбітражі закінчилися слухання за позовом «Нафтогазу України» до російського «Газпрому».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук