Кількість ІТ-фахівців в Україні сягнула 100 тис. осіб

ЕкономікаЮлія Поліковська, 21 листопада 20169460

У 2016 році кількість фахівців ІТ-галузі в Україні зросла до 100 тис. осіб. Прикметно, що і частка жінок зросла у порівнянні з 2012 роком вдвічі – до 15%. Про це йдеться у дослідження кадрового ринку ІТ-галузі, опублікованому на порталі DOU.

Згідно з даними дослідження, 100 тис. працюючих ІТ-фахівців отримали, виходячи з даних зарплатного опитування. Так, 17,6% опитаних працюють в компаніях «від 1 тис. співробітників». За даними рейтингу найбільших IT-компаній України, до категорії «від 1 тис. співробітників» потрапили одразу сім компаній (EPAM, SoftServe, Luxoft, GlobalLogic, Ciklum, NIX Solutions Ltd. та Infopulse), в яких загалом працюють 17,59 тис. фахівців. У DOU підрахували, що у 2016 році в галузі працює 99,94 тис. фахівців: розробників, тестувальників, продакт-менеджерів та інших.

Як з’ясувалось, найбільшим роботодавцем залишається EPAM Systems.

Майже половина всіх зайнятих в ІТ-галузі живуть і працюють в Києві. Далі у рейтингу міст йдуть Харків, Львів, Дніпро, Одеса.

Якщо розглядати динаміку середніх зарплат, то, за даними DOU, зросли пропозицій для Senior Frontend Developer, однак впали для Project Manager.

За даними дослідження, в 2016 році також зросла кількість IT-шкіл: близько 30 тис. осіб закінчили курси або пройшли фахові програми. Зараз на одну вакансію припадає близько 10 випускників IT-шкіл.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук