Кінематографісти влаштували під Мінкультом акцію протесту

Учасники акції висловили недовіру сформованій міністерством конкурній комісії

КультураК.С., 31 серпня 20182570
Учасники акції виступили за прозору процедуру розподілу державних коштів

Українські кінематографісти у п'ятницю, 31 серпня, зібралися на акцію протесту під Міністерством культури.

Учасники акції висловили недовіру сформованій міністерством конкурній комісії, яка обиратиме експертів у раду державної підтримки кінематографії, повідомляє Lb.ua.

Згідно з новим законом про держпідтримку кіно в Україні, при Мінкульті мають сформувати раду, склад якої затверджує Кабмін.

До ради мають увійти дев'ять осіб, яких призначать на два роки і які отримуватимуть стипендію за свою роботу. Члени ради створюють експертні комісії, які рекомендують, які проекти має підтримувати держава, і погоджують зміни, які вносяться у фільми і проекти, які отримали державне фінансування.

Вибрати членів ради повинна спеціальна експертна комісія, сформована Міністерством культури.

Учасників акції не влаштовує те, що делеговані громадськими організаціями не пройшли в комісію. Йдеться про продюсера та дистрибутора Дениса Іванова, зрукорежисера та актора Сергія Степанського, режисера, продюсера та оператора Валентина Васяновича, режисерки, володарки «Золотої пальмової гілки» за короткометражний фільм Марину Вроду.

Натомість до конкурсної комісії відібрали голову Держкіно Пилипа Іллєнка, продюсерів Андрія Різоля, Іванну Дядюру і Олену Голубєву, а також представників медіа-груп і продакшнів: Євгена Буцана з медіа-групи «Україна», Анатолія Максимчука з «Старлайт-медіа», заступника директора з правових питань «1+1 Медіа» В'ячеслава Мієнка, Світлану Коробіну, яка входить до Громадської ради при Держкіно, Вікторію Ярмощук, виконавчу директорку «Української кіно-асоціації».

Учасники акції під Мінкультом виступили за прозору процедуру розподілу державних коштів на конкурсах, прозорий процес відбору селекційних комісій та експертів, які безпосередньо займаються кінопроцесом, чіткий механізм відбору проектів та механізм апеляції до комісій.

Учасники акції підготували зверненя до Мінкульту, яке підписали Незалежна гільдія режисерів України та 26 діячів українського кінематографу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук