Кіпріоти, через яких приватизовували «Укртелеком», пов’язані з Льовочкіним

ЕкономікаО.Г., 24 липня 20153810
Кіпріоти, через яких приватизовували «Укртелеком», пов’язані з Льовочкіним
фото Bykvu
Сергій Льовочкін

Кіпрська фірма «Epic telecom invest ltd», яка є ключовою у схемі приватизації та продажу «Укртелекому» Рінату Ахметову, пов’язана з кіпрськими менеджерами Сергія Льовочкіна, з’ясували «Наші гроші».

У 2011 році, коли Льовочкін очолював Адміністрацію президента Януковича, Фонд держмайна продав «Укртелеком» компанії «ESU» – дочірній фірмі вищевказаного «Epic telecom invest ltd». У 2013 році «Епік» перепродала групі СКМ свою дочірку «ESU».

По завершенні оборудки з перепродажем «Укртелекому» фірма «Epic telecom invest ltd», змінила назву на «Raga establisment ltd».

Один з директорів «Raga establisment ltd» Георгіа Георгіу водночас є секретарем у іншій кіпрській фірмі «Utelo holding ltd», яка фігурує у схемі власності банку «Кліринговий дім». Кінцевими бенефіціарами цього банку нещодавно визнали себе сестра Льовочкіна Юлія і його одногрупник по інституту Іван Фурсін. У «Кліринговому домі» Сергій Льовочкін тримає вклад на ₴19 млн.

Директором «Utelo holding ltd» є Марія Шуфтас, яка також є директором іншої кіпрської фірми «Oskaro investments limited». Останню фірму народний депутат від «Опозиційного блоку» Сергій Льовочкін офіційно визнав власною у своїй декларації про доходи, також вказавши незначну кількість акцій «Укртелекому».

Ще одним директором «Raga establisment ltd» є Адріана Піас. Вона також є директором у фірмах Arakua ltd, Bokar ventures ltd и Kilchoman ltd, які володіють вертольотами групи Дмитра Фірташа. У цих фірмах ще одним директором є Джордж Вілсон Говард – співдиректор «Centragas holding limited», на яку було записано 50% акцій «Росукренерго». Офіційно «Центрагаз» представляла Дмитра Фірташа та Івана Фурсіна у компанії, яка на паях з російським «Газпромом» у 2000-х роках була монопольним постачальником газу в Україну. Також у «Центрагазі» співдиректором є вищезгадана Марія Шуфтас.

Окрім цього Адріана Піас є директором фірми «Slansan holdings ltd». Ця компанія виступає засновником українського ТОВ «Акванова». Ця компанія фігурує у карній справі по виводу ₴2 млрд Держінвестпроекту за часів Віктора Януковича. Директором «Акванови» є Ігор Тинний, друг колишнього голови Держівнестпроекту Владислава Каськіва, який був призначений на посаду завдяки дружбі з Льовочкіним.

Нагадаємо, зараз Генеральна прокуратура України веде карну справу, пов’язану з «Укртелекомом». За даними народного депутата Сергія Лещенка, у цій справі фігурує Віктор Янукович. Після оприлюднення цих даних, Льовочкін і СКМ розповсюдили свої заяви про непричетність до приватизації «Укртелекому».

При цьому Льовочкін заявив, що він «не брав участі у приватизації «Укртелекому», і, відповідно не був бенефіціаром».

А СКМ заявило, що компанія і Ахметов ніколи не були власником компанії EPIC, не володіли ніякими частками в статутному капіталі цієї компанії і не брали участь в її діяльності. «Взаємовідносини групи СКМ і компанії EPIC – це взаємовідносини покупця і продавця», – відмітили у групі Ахметова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук