Київський кінофестиваль «Молодість» може переїхати до Львова

Фестиваль профінансований на 5%

КультураК.С., 8 жовтня 20154440
Київський кінофестиваль «Молодість» може переїхати до Львова

Генеральний директор Київського кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі сьогодні, 8 жовтня, під час пресконференції заявив, що фестиваль може перебратися з Києва до Львова.

Причиною такого рішення може стати відсутністю фінансової підтримки фестивалю з боку столичної влади. Халпахчі заявив, що може пристати на пропозицію Львова, який запрошує фестиваль до себе, повідомляє Укрінформ. За словами директора фестивалю, захід профінансований на 5%.

«Ситуація дуже складна, бо сьогодні "сиплються" і спонсори... І дуже важка ситуація з нашим містом. Ми, мабуть, будемо відмовлятися від тієї подачки, яку дає нам місто - це 200 тисяч гривень. Для Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", нам здається, непристойно приймати таку суму. Той же Одеський фестиваль від Одеси отримав принаймні мільйон гривень, що в п'ять разів більше», - сказав Халпахчі.

За його словами, усі звернення до мера залишилися без відповіді, тому не виключено, що 45-ий Київський міжнародний кінофестиваль буде останнім. «А з наступного року, може, з'явиться Перший Міжнародний кінофестиваль з назвою іншого міста, де дійсно культурна політика значно  краща. Така загроза, на жаль, є», - сказав Халпахчі.

Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що попри цьогорічне обмеження у коштах, «Молодість» отримала найбільшу підтримку. Її сума становить ₴552 тис (минулого року на організацію 44-го КМКФ «Молодість» із Держкіно була укладена угода про фінансування на суму у ₴950 тис).

.Раніше Андрій Халпахчі говорив, що цього року на ювілейний 45-й кінофестиваль необхідно залучити $600-700 тис.

Нагадаємо, що у Львові є два постійні кінофестивалі. Це – фестиваль короткометржного кіно Wiz-Art та фестиваль незалежного кіно «КіноЛев». Останній призупинений, як сказав його директор Олесь Дзиндра, «до закінчення війни». Wiz-Art цього року отримав з міського бюджету ₴30 тис.

Нагадаємо також, що театральний фестиваль «Золотий Лев» цього року пройшов у Києві через те, що у Львові не отримав достатнього фінансування. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук