Львівський фестиваль «Золотий лев» переїхав до Києва
Культура

Львівський фестиваль «Золотий лев» переїхав до Києва

Тетяна Козирєва, 17 вересня 2015 1842 0

У Львові не відбудеться театральний фестиваль, започаткований 1989 року. Щорічна головна театральна подія міста Лева цьогоріч переїхала до столиці. Цю прикру новину повідомив ZAXID.NET організатор і незмінний директор міжнародного фестивалю Ярослав Федоришин. Причина не нова – відсутність коштів.

«Провести фестиваль за 60 тисяч гривень – неможливо. Якщо у Львові це нікому, крім мене і мого колективу, не потрібно, то чого, зрештою, бідкатися? Не потрібно – то не потрібно», - говорить Ярослав Федоришин.

Аби «Золотий лев» відбувся-таки, його директор прийняв рішення провести захід у Києві –  19 і 20 вересня. Перебігатиме фест як представлення львівського фестивалю двома вуличними виставами: «Сни за Кобзарем» Театру «Воскресіння» і спільним чесько-польсько-українським проектом «Чайка».

Також запланований карнавал разом із цирковою програмою  Київської естрадно-циркової академії.

«Великої кількості театральних колективів, як у попередні роки у Львові, не буде. Прикро! Я завжди вважав, що наш фестиваль потрібний Львову…

І цього року нам електронною поштою приходять запитання з Польщі, коли відбудеться фестиваль, бо люди хочуть їхати, як у всі попередні роки, автобусами на два-три дні до Львова, щоби подивитися наше дійство. Але так сталося… Можливо, наступного року, коли відбуватиметься сценічний фестиваль, ситуація зміниться, бо на вистави продаватимуть квитки, а це покриває частину видатків», - вважає директор фестивалю.

У Києві відразу зголосився на пропозицію та виділили кошти. «Мене підтримали у Міністерстві культури, і якби цієї підтримки не було, фестивалю не відбулося б узагалі», - зазначив Ярослав Федоришин. Проте він сподівається, що «Золотий лев» зовсім до Києва не переїде.

«Мені б цього не хотілося. Зрештою, я отримав пропозицію від Одеси робити фестиваль там. Саакашвілі просив мене написати розгорнутий проект.  Це, безперечно, вже не буде «Золотий лев». Це буде потужніший фестиваль, і, я думаю, він буде там прийнятий, бо в Одесі хочуть, щоби місто стало справді туристичним. На  мою думку, наш фестиваль для Львова зробив дуже багато за 26 років. Але його не може оцінити, наприклад, управління культури. Вони ж мені сказали писати концепцію нового фестивалю, бо не знають такого фестивалю, як «Золотий лев». То про що мова?», - обурений режисер.

А далі Ярослав Федоришин наголосив на загальному безкультур’ї і некомпетентності в Україні – «і в керівництві, і в радах…». Дошкуляє, каже, й постійне безгрошів’я.  А найстрашніше, на думку Ярослава Федоришина,  – жахливий стан театрів у Львові: «Я такого не бачив у жодному місті України. І це при тому, що ми вважаємося культурною столицею України».

Докладніше про старий фестиваль на новому місці Ярослав Федоришин обіцяв розповісти ZAXID.NET після повернення з Києва.  

Фото з архіву автора

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук