Київський митець, що малює емалями, привіз до Львова монументальні пейзажі

Олексій Коваль запрошує на виставку «Земля і Небо»

КультураОксана Сенишин, 16 січня 2019, 12:51 737 0

Столичний художник Олексій Коваль малює емалями на міді. І практично без вихідних. До галереї «Зелена канапа» він привіз виставку «Земля і Небо». Митець присвятив її величним стихіям, які були на початку створення світу. Це Земля, Небо, Вода і Повітря. І не лише показав їхню енергетику, а й діалог із людиною.

Олексій любить пейзаж, бо постійно подорожує світом. Каже, легше назвати місця, де він ще не був – це лише Японія та кілька країн Африки – аніж перераховувати те, що бачив. Тому й любить Україну ще дужче.

«Тільки в порівнянні ялинки з дубом стає зрозуміло, який дуб, а яка ялинка. Тільки в порівнянні української землі з іншою, ти можеш зрозуміти, чому вона в нас особлива. Так само, коли ти об'їздив 100 морів, то знаєш, що Адріатика – найкраща. Для мене. Бо кожному своє», – пояснив митець Олексій Коваль.

Над своєю монументальною емальованою «Землею» або, як каже автор, «Засіяним полем», він трудився майже весь минулий рік.

«Це був такий момент, коли в мене були виставки в музеях України. Я їхав із Тернополя в Івано-Франківськ. І, проїжджаючи на межі Тернопільщини і Франківщини, побачив цей стан, коли чорна земля є з залишками снігу. Я декілька разів виходив із машини милуватися. І зрозумів, що обов’язково цю тему повинен для себе взяти», – розповів митець.

Великі живописні твори вимагають великих зусиль. За рік при щоденній роботі народжується не більше шести робіт. Адже кожна має перейти 24 процеси: від ескізу, малюнка в натуральний розмір, перенесення його на мідь, травлення, випікання емалі і до обрамлення роботи.

«У мене є одна майстерня, де я травлю. Інша – де малюю. Третя – де я випікаю. Це не одне місце, бо різні процеси. В будинку це б можна було поєднати, але в майстернях – ні. А піч звичайна, невелика. Бо кожна монументальна робота складається з модульних частинок. До прикладу, по 20 у 18 рядках», – пояснив Олексій.

Особлива гордість митця – «Мала українська серія». Це колекційні ретросвітлини українців до 1921 року, обрамлені орнаментикою вишивки та різьбою аристократії – козацької старшини. І в емалі, і в офорті.

Митець почав експонуватися у 2015-му. І вже має до десятка персональних виставок. Львівську можна оглянути до 10 лютого у галереї «Зелена канапа», що на вул. Вірменській.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук