«Київстар» оштрафували на ₴21 млн через неправдиву посекундну тарифікацію

Раніше штраф за таке ж порушення отримав «Лайфсел»

Інформація «Київстар» щодо посекундної тарифікації дзвінків вводить споживачів в оману

Антимонопольний комітет України оштрафував українського мобільного оператора «Київстар» на 21 млн грн через неправдиву інформацію щодо послуги посекундної тарифікації. Про це повідомив голова комітету Юрій Терентьєв у Facebook.

«Вчора 14.12.2017 комітетом було ухвалене рішення у справі проти відповідача ПрАТ «Київстар» про недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення інформації щодо умов тарифікаціі, що вводить в оману (порушення статті 15-1 ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції»)», – написав Терентьєв.

За його словами, оператор в своїй комунікації щодо умов тарифікації використовував три типи тверджень, в двох з яких зазначалось, що тарифікація «посекундна». Однак, фактично це твердження було неправдивим, адже вартість повної хвилини розмови списувалась в першу секунду розмови.

«Накладено штраф у розмірі 21 млн 307 тис. 597 грн», – зазначив у повідомленні Терентьєв. Також додав, що 18 вересня цього року аналогічне рішення було ухвалене щодо оператора «Лайфсел», тоді було накладено штраф у розмірі 19 млн 466 тис. 840 грн.

До слова, 2016 року аналогічну справу АМКУ розглядав і проти мобільного оператора «Vodafone-Україна» (ПрАТ «МТС Україна»), проте її було припинено, оскільки компанія виконала рекомендації Антимонопольного комітету і виправив неправдиву інформацію.

Тим часом «Київстар» має намір оскаржити штраф АМКУ, повідомили ZAXID.NET у компанії.

«Київстар» повідомляє, що претензії АМКУ не стосуються тарифікації голосових викликів, а виключно того, як компанія інформувала про це абонентів. «Київстар» доносить до абонентів інформацію про спосіб тарифікації викликів через усі канали комунікацій, у тому числі – на офіційному сайті компанії, в рекламних матеріалах, у доступній та зрозумілій формі та у визначений законом спосіб», – йдеться в офіційному повідомленні.

«Відповідно до закону «Про телекомунікації» кожен телеком-оператор самостійно встановлює тарифи і спосіб тарифікації тривалості надання послуги. Закон вимагає, щоб для обчислення вартості послуг застосовувалась тарифна одиниця (одиниця обсягу послуги) – секунда, хвилина, обсяг даних, кількість повідомлень, тощо. Київстар повністю дотримується цих законодавчих вимог. Тарифікація голосових викликів у мережі «Київстар» повністю відповідає вимогам закону «Про телекомунікації» і «Правилам надання та отримання телекомунікаційних послуг», – вважають у компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук