Роботодавців оштрафували на ₴800 млн через брак робочих місць для людей з інвалідністю

70% людей з інвалідністю є безробітними

Зокрема, державна компанія «Енергоатом» має сплатити 38 млн грн через небажання працевлаштовувати людей з обмеженими можливостями

Українські роботодавці мають виплатити понад 800 млн грн через недостатню кількість робочих місць для людей з інвалідністю. У 2017 році 3209 роботодавців не виконали законодавчо встановлений норматив робочих місць для людей з інвалідністю, повідомило «Громадське».

Згідно з інформацією Фонду соціального захисту інвалідів, підприємства мають сплатити 880,3 млн грн до спеціального фонду держбюджету. Станом на 1 листопада 2017 року надійшло лише 173,3 млн із загальної суми штрафів.

При цьому рівень безробіття людей з інвалідністю працездатного віку в першому півріччі поточного року перевищив 73%, що свідчить про неефективність сучасної системи сприяння зайнятості та працевлаштуванню цієї категорії людей, повідомила у своєму звіті «Правозахисна організація «Права людини».

У звіті наводяться дані Міністерства соціальної політики України, відповідно до яких станом на липень чисельність працюючих осіб з інвалідністю склала 677 828, у тому числі працездатного віку від 18 до 60 років – 540 187.

«Загальна кількість людей з інвалідністю працездатного віку становить 2 062 259, тоді показник зайнятості цієї вікової групи становитиме 26,2%. І навпаки, рівень безробіття цієї категорії – 73,8%», – підрахували експерти організації, пише «Укрінформ». При цьому, порівнюючи з 2005 роком, цей показник є кращим. «Проте, незважаючи на розвинуте законодавство у сфері сприяння інтеграції осіб з інвалідністю, їх працевлаштуванню, в Україні досить низький рівень зайнятості осіб з інвалідністю», – наголошується у звіті.

Нагадаємо, в Україні право на працю осіб з інвалідністю гарантують міжнародні акти, Конституція та закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю». Отримані від сплати штрафів кошти йдуть на створення робочих місць для осіб з інвалідністю, на навчання, перекваліфікацію та функціонування центрів професійної реабілітації.

Закон зобов’язує підприємства, де працюють від 8 до 25 людей, мати в штаті хоча б одного працівника з інвалідністю. У більших підприємствах таких працівників має бути не менше 4%. За невиконання — штраф. За дотриманням норм слідкує Фонд соціального захисту для осіб з інвалідністю. Якщо вони фіксують невиконання квот, на роботодавця подають до суду.

Рекордний штраф – це 38 млн грн, який стягнули з національної компанії «Енергоатом». Судовий процес тривав з 2007 року й завершився цьогоріч у березні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук