Класика плюс модерн – на сцені Львівської опери потрійна прем’єра балету

«Па де Катр», «Видіння троянди» та «Ближче, ніж кохання» – у проекті «Симфонія танцю»

Головні новини Львова 23.11Оксана Сенишин, 23 листопада 2016, 17:00 625 0

У Львівській опері – прем'єра «Симфонії танцю». Підготовка до проекту стартувала ще наприкінці минулого сезону. Це три балети, кожен – на одну дію.

Перша хореографічна вистава «Па де катр». Хореограф Жуль Перро поставив її ще 1845 року для королеви Вікторії. Задля фурору запросив на сцену чотири зірки балету – Марію Тальоні, Карлотту Грізі, Фанні Черріто та Люсі Грань. Львівська ж постановка основана на вітчизняних традиціях. Задля неї з Філадельфії приїхала балетмейстер Наталія Шарова.

«Багато часу зайняв дипломатичний талант Перро, щоби вмовити тих чотирьох балерин станцювати разом. Як вистава тоді йшла – ніхто не знає. Але те, що ми ставимо, – це наше враження від сприйняття тих талановитих балерин», – розповіла балетмейстер-постановник з Філадельфії Наталія Шарова.

Другий балет – «Видіння троянди», також золотий фонд світової хореографії.

«Балерина пів вистави сидить, відпочиває на кріслі, а артисти балету – мужчини наші – стрибають, танцюють всю виставу. Тому дуже хочеться їх прикрасити якось, бути дуже тендітною поруч, красивою, щоб їм було легше дихати», – описала постановку балерина, лауреат премії імені Писарєва Євгенія Коршунова.

Засновник сучасного романтичного балету росіянин Михайло Фокін працював над виставою ще 1911 року. «Сама троянда – це не партнер юної дівчини, це дух троянди. Це не чоловіча стать, і не жіноча стать – це дух троянди. Юна дівчина приходить з першого свого балу. І під впливом тих танців вона засинає і їй з’являється дух троянди», – уточнив мистецький керівник проекту, балетмейстер-постановник Ігор Храмов.

І на кінець – хореографічна постановка «Ближче, ніж кохання», від молодого сучасного балетмейстера Артема Шошина. Під музику Генделя, Вівальді, Марчелло танцюристи відтворюють життя любові: від зародження до рутини. Балерини зізнаються, що це зовсім нелегко.

«Звичайно, що модерн – це зовсім інше. Ми не дуже звиклі, але це досить цікаво – ми стараємося. Сподіваємося, що всім сподобається», – додала балерина, дипломант міжнародного конкурсу Ярина Котис.

Прем'єра «Симфонії танцю» – 25 та 27 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук