Колекція золота з Криму повернеться у Київ, - Мінкультури

КультураДарина Цвях, 26 червня 20140
Колекція золота з Криму повернеться у Київ, - Мінкультури

26 червня міністерство культури України наголосило, що всі музейні предмети, передані для експонування на виставці «Крим - золотий острів у Чорному морі» земельному краєзнавчому музею в м. Бонн та в археологічний музей Амстердамського університету «Аллард Пірсон», повернуться в Україну. Про це повідомила прес-служба Мінкультури.

«МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання усіх експонатів виставки державною власністю України», - йдеться у повідомленні.

У прес-службі також повідомили, що Згідно з рішенням Мінкультури, зберігання та оперативне управління музейними предметами виставки після повернення в Україну забезпечуватиме Національний музей історії України. 

Нині продовжуються переговори з музеєм Амстердамського університету «Аллард Пірсон» щодо юридичних умов повернення виставки до Києва.

Відтак, претензії зі сторони Російської Федерації, що тимчасово окупувала АР Крим, не мають під собою жодних правових та інституційних підстав.

Нагадуємо, що музейний фонд України є національним надбанням, а законним власником предметів, котрі належать до державної частини музейного фонду, — є народ України. Це випливає зі статті 15 Закону України «Про музей та музейну справу» та відповідних розпоряджень Кабінету міністрів України. 

Натомість, перебування всіх музейних предметів, що належать до державної частини музейного фонду України, без погодження з боку Міністерства культури України, є незаконним.

Також у Мінкульті повідомили, що виставку продовжено до осені через великий інтерес до неї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук