Команда НБУ заявила про цькування, погрози та шантаж

Працівники Національного банку України звинуватили в політичному тиску на установу деяких народних депутатів

Команда Національного банку поскаржилась на політичний тиск з боку окремих народних депутатів

Політичний тиск на центральний банк у правовій, цивілізованій державі неприпустимий. Про це йдеться в заяві співробітників Національного банку України – від директорів департаментів до менеджерів та фахівців, яку 7 липня опубліковано на сторінці регулятора у Facebook.

«Час назвати речі своїми іменами. Регулярні інформаційні атаки, публічні образи та поливання брудом у публічній площині, погрози, замовні мітинги під стінами Нацбанку та блокування будинків його працівників – це не «заклик до фахової дискусії». Це цькування та шантаж», – йдеться в заяві.

Команда НБУ стверджує, що й після відставки голови Якова Смолія продовжить роботу. Однак вона підтримує позицію правління про те, що продовження тиску може зруйнувати все, чого Нацбанк досяг протягом останніх шести років.

На думку авторів заяви, за кампанією проти НБУ стоять окремі народні депутати (їхніх прізвищ не називають), які намагаються дискредитувати банк, домагаючись припинення співпраці України з міжнародними партнерами.

Як інформував ZAXID.NET, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови правління Нацбанку.

Сам Смолій пізніше пояснив, що подати у відставку його спонукали судові позови, оскарження конституційності «антиколомойського» закону та критика з боку ВРУ.

Попри те, що Володимир Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку, відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 млрд доларів, оскільки Мінфін скасував угоду з розміщення облігацій на цю суму для міжнародних інвесторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук