Голова Мінфіну пояснив, чому Україна скасувала розміщення євробондів
До теми
Міністерство фінансів України вирішило надати час міжнародним інвесторам для оцінки впливу можливої відставки голови Національного банку України Якова Смолія на вартість українських цінних паперів. Про це пише «Економічна правда» з посиланням на міністра фінансів Сергія Марченка.
«Враховуючи несподівану заяву про відставку голови Національного банку Якова Смолія, міністерство фінансів прийняло рішення про скасування раніше оголошених пропозицій єврооблігацій та обміну, для того, щоб надати інвесторам достатньо часу на оцінку цих новин», – заявив Марченко.
За його словами, Міністерство фінансів залишається відданим зваженій фіскальній та грошово-кредитній політиці, а також конструктивній співпраці з Нацбанком.
«Ми цінуємо підтримку інвестиційної спільноти України, яку вони демонстрували ще вчора, і продовжимо політику відкритості та прозорості у відносинах з ринком. Міністерство фінансів наголошує на тому, що залишається відданим зваженій фіскальній та грошово-кредитній політиці, а також конструктивній співпраці з НБУ та шляху продовження реформ, які підтримуються нашими міжнародними партнерами», – сказав він.
Зазначимо, що після повідомлення про можливу відставку голови НБУ Якова Смолія Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на 1,75 млрд доларів з можливістю викупу на 750 млн доларів єврооблігацій з погашенням в 2021-2022 роках.
Угода була розпочата 1 липня. Спочатку орієнтир прибутковості дорівнював 7,875%, потім він був знижений до 7,625%, і, нарешті, до 7,3-7,4%. Сумарний «новий» попит (тобто без урахування пред'явлених до викупу в рамках проведеного паралельно з новим розміщенням тендера за двома старими випусками) становив 7,5 млрд доларів.
Сьогодні Комітет з питань фінансів Верховної Ради підтримав постанову про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку України.