Команда президента України Володимира Зеленського планує ліквідувати Міністерство інформаційної політики, а також об’єднати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з Державним комітетом телебачення і радіомовлення, повідомив радник президента з політичних питань Микита Потураєв під час експертної зустрічі «Деолігархізація медіа: як забезпечити незалежність ЗМІ від їхніх власників?» 15 липня.
«МІП ми плануємо перезавантажити у нуль», – сказав Потураєв, якого процитував «Детектор медіа».
Він також додав, що в планах президентської команди – об’єднати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, яка є незалежним регуляторним органом, з Державним комітетом телебачення і радіомовлення, який є органом виконавчої влади. Зазначимо, що обидва ці органи передбачені Конституцією України.
«У нас є ідея об'єднання Держкомтелерадіо та Нацради. Тому що в Держкомтелерадіо мало господарських функцій. Треба зміцнити в тому числі і фінансово, особовий склад. Також ми маємо забезпечити незалежність регулятора», – сказав він.
За його словами, зараз у команді президента обговорюють різні можливості зміни квотного принципу формування Нацради. Зокрема, по троє членів регулятора можуть призначати президент, парламент і Кабмін. Однак остаточне рішення ще не узгоджено. Сам Потураєв розповів, що квотного принципу не підтримує. На його думку, членів оновленого регулятора мають вибирати за принципами, за якими формується Національне антикорупційне бюро та Вищий антикорупційний суд.
Потураєв додав, що в оновленого регулятора мають бути розширені функції.
На запитання, яким чином планується об’єднати Нацраду і Держкомтелерадіо, Потураєв відповів, що це можна зробити шляхом змін до Конституції. При цьому, на його думку, регулятор має залишатись конституційним органом.
Міністерство інформаційної політики було утворено 2 грудня 2014 року, з того часу його очолює кум екс-президента України Петра Порошенка Юрій Стець )(дружина екс-президента Марина Порошенко разом з Юрієм Луценком хрестили доньку Юрія Стеця Єву)... Річний бюджет міністерства перевищує 500 млн грн. Міністерство відповідає за забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також за забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів. Також воно розробляє різні соціальні ролики і нещодавно випустило збірник російських фейків про Україну.
Очільник міністерства Юрій Стець вже подавав у відставку, але ані уряд, ані Верховна Рада його не звільнили.