В Україні випустили збірник російських фейків
Книгу можна безкоштовно завантажити з сайту Міністерства інформаційної політики
До теми
-
Телеольгінократія проти твіттерократії.
Росії так і не вдалося розмити поняття правди, розмазати її до стану плями Роршаха ZAXID.NET - В української делегації в ПАРЄ стався конфлікт з російськими пропагандистами ZAXID.NET
- Російська «фабрика тролів» пропонує українцям здати їй в оренду свої акаунти у соцмережах ZAXID.NET
Міністерство інформаційної політики презентувало видання «Біла книга спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018». Її представив у вівторок, 12 лютого, заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.
«Це не просто певний перелік епізодів та історій - це концепція бачення, яку ми пропонуємо нашим колегам в освітній сфері, і у сфері журналістики, і у сфері державних органів. Концепція, як дивитися на ситуацію, яка розгортається в інформаційному просторі», – сказав Золотухін під час презентації видання, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
«Біла книга спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018» – це збірка фейків російської пропаганди, спрямованих на підривання територіальної цілісності України та її дискредитацію на міжнародній арені. Книжка структурована у вигляді набору «серіалів» (наративів) із кількома «сезонами» (піднаративами) в кожному, які показують послідовне використання тих самих тем російськими пропагандистами протягом 2014-2018 років.
У «Білій книзі» авторський колектив Міністерства інформполітики показав, які теми найчастіше використовували в інформаційних атаках в Україні, яким чином вони розгорталися та якими каналами поширювалася дезінформація.
Зокрема, серед таких умовних «серіалів»: «Кишеньковий ІДІЛ», «Злочини ЗСУ та мінські домовленості», «Рейс MH-17: від Карлоса – до російського “Бука”», «Невидимі підрозділи західних країн в Україні», «Бій за ЄС», «Кримська інформаційна війна», «У пошуках української зброї», «Міжнародні суди та брехня Кремля», «Україна – “Failed state”» і «Шизофренія окупанта: між Зоряном та Шкіряком».
«Але книга не є фіксованим варіантом, ці “серіали” тривають, вони у виробництві. І ми намагаємося цю модель вам представити для того, щоб далі за нею працювати», – додав Дмитро Золотухін.
Електронну версію книги оприлюднено на сайті Мінінформполітики.