В Україні зняли соціальну рекламу для боротьби зі стереотипами у професіях

Одне із завдань реклами – показати, що немає винятково чоловічих чи винятково жіночих професій

В Україні створили п’ять соціальних роликів про те, що не існує винятково жіночих чи винятково чоловічих професій

Міністерство інформаційної політики України представило серію відеороликів про гендерну рівність та протидію стереотипам у професійній діяльності. У соціальній рекламі йдеться про чоловіків та жінок, які працюють на посадах, що традиційно вважаються «не чоловічими» або «не жіночими».

Інформаційна кампанія має на меті протидіяти стереотипам у професіях та показати, що жінки та чоловіки мають право на рівну оплату праці та свободу у виборі професії, пише «Укрінформ».

Як повідомила перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, через Національну раду з питань телебачення та радіомовлення роликам буде надано статус соціальної реклами, вони будуть запропоновані телеканалам, також буде рекомендовано демонструвати їх перед показом кінофільмів у кінотеатрах.

Загалом інформаційна кампанія включає в себе п’ять роликів під гаслами «У професії всі рівні» і «Твоя професія – твій вибір». Ролики демонструють, що жінки і чоловіки однаково добре можуть виконувати роботу у всіх сферах життя: від виховання дітей до служби в армії. Також у роликах наголошується на кількох важливих речах: рівність в оплаті праці для жінок та чоловіків; не існує розподілу на жіночі та чоловічі професії – існує лише вибір людини, в якій сфері їй реалізовуватися; жінки та чоловіки однаково здатні добре піклуватися про дітей та вести домашнє господарство, виконувати складну і важливу роботу в різних галузях господарства.

Як наголосила на презентації народна депутатка України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Ірина Суслова, зараз в Україні розбіжності в оплаті праці на однакових посадах чи при виконанні однакової роботи становлять 26% не на користь жінок.

«На сьогодні розрив в оплаті праці складає 26%, є окремі регіони, в яких розрив в оплаті праці досягає 60%, наприклад на сході України. Після цього, як це питання [рівності в оплаті праці] почало обговорюватися, цей розрив почав скорочуватися, про що свідчать дані на сайті Державної служби статистики», – сказала Суслова.

Вона нагадала, що скасування в минулому році наказу МОЗ №256 від 1993 року дозволило жінкам долучитися до 450 професій, і наголосила, що завдання держави в цьому питанні – створити умови для реалізації жінок та чоловіків у професії, а не створити перепони під хибним гаслом піклування про одну зі статей.

Нагадаємо, раніше в Україні затвердили наказ, згідно з яким медичні професії називатимуть і в чоловічому, і в жіночому родах, а не лише в жіночому, як це було дотепер.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук