Комітет з питань культури і духовності пропонує збільшити видатки на кінематограф

КультураДарина Цвях, 25 грудня 20142610
Комітет з питань культури і духовності пропонує збільшити видатки на кінематограф
фото Facebook
Кінематографісти пікетують Верховну Раду

Дефіцит видатків на створення та розповсюдження національних фільмів сягає 226 млн.грн. Питання про це поставив на своєму засіданні комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України.

На засіданні розглядався проект закону про Державний бюджет України на 2015 рік, у якому Державному агентству України з питань кіно на створення та розповсюдження національних фільмів передбачено 74 млн.грн, повідомляє “Телекритика”.

Разом із тим Держкіно має перед виробниками фільмів, робота над якими уже ведеться, зобов'язання щодо виплати 120 млн грн. Вартість проектів, уключених у програму виробництва на найближчі два роки - 100 млн грн. Ще 80 млн грн. знадобиться для фінансування проектів-переможців сьомого пітчингу - конкурсного відбору кінопроектів для формування програми виробництва і розповсюдження національних фільмів на 2015 рік.

У зв'язку з дефіцитом видатків у 336 млн грн. Комітет з питань культури і духовності вирішив рекомендувати Комітету з питань бюджету віднайти можливість у держбюджеті на 2015 рік додатково профінансувати програми Держкіно в обсязі 226 млн грн.

Варто зауважити, що сьогодні кінематографісти пікетували Верховну Раду із вимогою збільшити видатки на українське кіно. 

"У проекті Закону про державний бюджет України на 2015 рік на створення та розповсюдження національних фільмів закладено 75 млн. грн. Для довідки на даний момент зобовязання Держкіно перед проектами у роботі складає 120 млн. грн. Крім того вартість проектів які включені у програму виробництва на найближчи два роки - 100 млн.грн., а проектів відібраних на останньому 7-му конкурсі кінопроектів - 80 млн.грн. Тобто дефіцит кінобюджету складає - 225 млн.грн. Питання стоїть кардинально - бути чи не бути українському кіно у 2015 році. Закликаємо підтримати акцію біля Верховної Ради усіх кінематографістів особисто", - написав на своїй сторінці у Facebook один із організаторів акції, продюсер Володимир Філіпов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук