Костянтин Григоришин програв Вадиму Новинському $300 млн у Лондонському арбітражі

ЕкономікаАндрій Стець, 11 травня 20163850
Костянтин Григоришин повинен виплатити понад 300 млн доларів США

9 травня Лондонський комерційний міжнародний арбітраж (LCIA) виніс вердикт за позовом Вадима Новинського та Володимира Лук'яненка, міноритарних акціонерів машинобудівного гіганта - Сумського НВО ім. Фрунзе, до мажоритарного акціонера підприємства Костянтина Григоришина. Про це пише «ZN.UA».

За даними видання, арбітраж 9 травня виніс рішення на користь компанії Новинського і Лук'яненка на суму понад 300 млн доларів США. Об'єктом розглядів був спір про опціон на пакет акцій ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе» (Сумське НВО ім.Фрунзе).

Якщо Григоришин не виконає рішення суду, його активи, що входять до умовної групи «Енергетичний стандарт», будуть продані на аукціоні через процедуру ліквідації (конкурсне управління), щоб розрахуватися з позивачами.

Сторони скріплені зобов'язанням не коментувати подробиці судового процесу, проте Новинський підтвердив виданню, що рішення суду було прийнято не на користь Григоришина.

За деякими даними, Григоришин, відповідно до цього рішення суду, зобов'язаний розрахуватися тільки грошима, а не активами.

Зазначимо, що Григоришин разом із братами Суркісами контролює мажоритарний пакет акцій. Володимир Лук'яненко-старший після відсторонення Григоришиним від управління заводом передав свої акції синові - Володимирові Лук'яненку-молодшому, а той, своєю чергою, продав 25% свого пакета Новинському. Таким чином, Новинський став власником 10% НУО. Також він придбав опціон на покупку ще 30% акцій підприємства.

НВО ім. Фрунзе є одним із найбільших виробників обладнання для нафтової, газової, атомної та хімічної промисловості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук