Крах нафтового ринку приніс $1 млрд прибутків маловідомому інвесторові

Керуючий хедж-фонду PointState Capital Зак Шрайбер заробив близько $1 млрд, правильно спрогнозувавши різке падіння нафтового ринку в минулому році.

Про це пише «Интерфакс» з посиланням на Bloomberg.

Вісім місяців тому під час виступу в Avery Fisher Hall в Нью-Йорку він зробив дуже сміливе припущення.

«Ми вважаємо, що нафта дешевшатиме, сильно дешевшатиме», – сказав тоді 42-річний Шрайбер, звертаючись до аудиторії приблизно з 3 тис. осіб, котрі представляли найбільші компанії з управління інвестиціями.

«Якщо ви займаєте довгі позиції, мені вас шкода», - сказав він і показав слайд із зображенням автомобіля, набитого клоунами.

Того дня нафта торгувалася по $99 за барель на тлі очікувань, що приєднання Криму до Росії і події в Україні призведуть до перебоїв у поставках. Впродовж кількох тижнів ціни на нафту зростали і в червні досягли піку в $107 за барель. Потім, як і прогнозував Шрайбер, ринок почав падати.

Шрайбер пояснив, чому він чекає падіння нафти WTI. Він припускав, що нафтові компанії продовжать нарощувати видобуток в центральних штатах США, що призведе до перенасичення ринку та обвалу цін.

До кінця 2014 року котирування обвалилися більш ніж на 50% на тлі зростання поставок, і PointState Capital за підсумками року показав прибутковість на рівні 27% після сплати комісійних. У 2014 році прибуток нью-йоркського фонду сягнув близько $ 2 млрд, причому приблизно половина цієї суми була зароблена на торгових операціях з нафтою, повідомили джерела на умовах анонімності, оскільки хедж-фонд перебуває у приватній власності.

Другий мільярд був отриманий в основному від вкладень в акції сфери охорони здоров'я та ігри на макроекономічних прогнозах.

PointState, заснований в січні 2011 року, розпочав 2014 рік з активами на суму близько $5,8 млрд. Фонд був серед тих небагатьох інвесторів, хто опинився у виграші від падіння нафти, яке спричинили зростання видобутку в США і відмова Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК ) скорочувати виробничу квоту на тлі конкуренції, яка посилилась.

До моменту свого виступу на конференції в травні 2014 Зак Шрайбер був мало відомий як за межами галузі, так і серед колег.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук