Кредитори закликали Яресько відновити переговори про реструктуризацію держборгу України

Міністр фінансів Наталія Яресько звернулася зі зверненням до громадян України з приводу переговорів з приватними кредиторами про реструктуризацію державного боргу, повідомила прес-служба міністерства фінансів.

За її словами, комерційні кредитори на сьогодні не виконали фінансові зобов'язання щодо стабілізації фінансової ситуації в Україні.

«Власники суверенних комерційних зовнішніх зобов'язань України, представлені Спеціальним комітетом кредиторів, які є третьою групою, досі відмовляються внести свій внесок у відновлення України. Незважаючи на складність нашої ситуації, вони три місяці відмовляються проводити предметні переговори про умови боргової операції», – сказала Яресько.

Міністр заявила, що уряд не залишає надії, що з кредиторами вдасться домовитися, але якщо цього не станеться, він готовий використовувати своє законне право «припинити виплати міжнародним зовнішнім кредиторам, щоб захистити економіку України і зберегти фінансові ресурси до того часу, коли прийнятної угоди з кредиторами буде досягнуто».

Спеціальний комітет кредиторів відкинув звинувачення міністра фінансів України Наталії Яресько у відмові допомогти країні в реструктуризації боргу і попросив розпочати переговори, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Комітет настійно закликає міністра Яресько приєднатися до важливої ​​зустрічі у Вашингтоні на наступному тижні», – йдеться в документі.

Кредитори також нагадують, що з 9 травня у розпорядженні Мінфіну України є пропозиція про реструктуризацію, яка, на думку комітету, відповідає всім критеріям Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Нагадаємо, Верховна Рада 19 травня підтримала законопроекти Кабінету Міністрів України, що передбачають надання йому права запроваджувати мораторій на виплату боргів перед зовнішніми комерційними кредиторами для захисту національних інтересів.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук