Яценюк: Уряд закриває кредитні борги у $40 млрд, що їх за три роки назбирав Янукович

При цьому Мінфін намагається дорогі кредити замінити дешевими і зменшити зовнішній борг країни

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 червня 20155351
Прем'єр-міністр Яценюк під час запису програми «10 хвилин з прем'єром»

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що за роки правління екс-президента Януковича, приватні кредитори видали Україні понад $40 млрд кредитів, які новий уряд планує поступово погашати і зменшувати зовнішній борг країни.

Про це він заявив під час програми «10 хвилин з прем'єром», яка тепер виходитиме на одному з українських телеканалів щотижня, пише «Інтерфакс-Україна».

«Приватні кредитори за три роки видали $40 млрд, а весь світ нам пообіцяв на наступні 4 роки $25 млрд. Але при цьому, отримавши ці кредити, ми віддали борги нашим кредиторам та ще й нам вдалося зменшити зовнішній борг країни, щоб не перекладати ці борги на наступні покоління», - заявив прем'єр у неділю, 21 червня.

При цьому глава уряду зазначив, що Україна змогла повернути у 2014 році зовнішнім кредиторам $14 млрд, взявши в борг значно меншу суму.

«Ми торік взяли $9 млрд, а повернули нашим зовнішнім кредиторам $14 млрд, які ми не брали. Це Янукович так широко і щедро брав позики», - сказав Яценюк.

Прем'єр-міністр також поінформував, що його уряд працює разом з міжнародними партнерами, у тому числі з МВФ, над заміщенням отриманих попереднім керівництвом країни кредитів під великі відсотками, більш вигідними позиками, де відсоткова кабала не є такою обтяжливою для економіки країни.

«Зараз з МВФ ми робимо те ж - дорогі кредити ми заміняємо дешевими», - сказав Арсеній Яценюк і додав, що його уряд відверто заявив кредиторам: «настав час допомогти Україні, заборгованість України перед приватними кредиторами потрібно реструктуризувати».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук