Суди за скіфське золото триватимуть

Чотири кримських музеї, які раніше подали до суду Амстердама колективний позов до музею Алларда Пірсона, у якому вимагали повернути колекцію скіфського золота з Нідерландів до Криму, підготували обгрунтування.

 У ньому вони виклали свої пояснення, чому колекція скіфського золота має повернутися у Крим, розповідає Еspreso.tv із посиланням на РИА "Новости" .

Кримська сторона має намір використовувати в суді два головних аргументи: перший - експонати колекції були знайдені і зберігалися на території Криму, тим самим є частиною археологічної культури та історії півострова, другий - контракти на проведення виставки в Нідерландах були підписані безпосередньо з кримськими музеями.

Перед тим огрунтування надало Міністерство культрури. У якості основних аргументів наведено те, що

Музейний фонд України є національним багатством та невід’ємною складовою культурної спадщини України, що охороняється законом. Національний музей історії України відповідно до наказу Міністерства культури України від 13.05.2014 № 292 «Про передачу музейних предметів до Національного музею історії України» був визначений основним зберігачем музейних предметів у кількості 565 (п’ятсот шістдесяти п’яти) музейних предметів, 2111 (дві тисячі сто одинадцять) одиниць зберігання, які на сьогодні перебувають в Музеї Алларда Пірсона – археологічному музеї Амстердамського університету.

 Крім того у статті «Форс мажор» контрактів, укладених між музейними закладами України, а саме Національним заповідником «Херсонес Таврійський», Центральним музеєм Тавріди, Керченським історико-культурним заповідником, Бахчисарайським історико-культурним заповідником з Рейнським Крайовим музеєм міста Бонн та Музеєм Алларда Пірсона – археологічним музеєм Амстердамського університету зазначено, що у будь-якому випадку сторони усвідомлюють, що експонати виставки є національним надбанням України.

 Таким чином, всі музейні заклади визнали, що музейні предмети, які експонуються в Музеї Алларда Пірсона на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі» є національним надбанням України.

Слід також зауважити, що Міністерство закордонних справ Королівства Нідерландів надавало гарантійні зобов’язання щодо повернення культурних цінностей державі Україна.

У судовому процесі щодо повернення колекції скіфського золота до України будуть брати участь три сторони: кримські музеї, міністерство культури України та музей Аллард Пірсона, де зберігаються спірні раритети. Дата судового засідання поки не відома.

Колекція скіфського золота, більше тисячі артефактів, була вивезена з кримських музеїв на виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" в археологічний музей Аллард Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як Росія анексувала Крим. Відтоді сторони не можуть вирішити, кому повертати артефакти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук