У Нідерландах розпочався суд за скіфське золото

У Нідерландах розпочалось судове засідання, яке має вирішити долю частини колекції скіфського золота, яка досі перебуває у приватному музеї Алларда Пірсона в Амстредамі.

Колекція скіфського золота опинилася в Нідерландах на виставці "Крим - золотий острів у Чорному морі". Експозиція складалася з експонатів з київського та чотирьох кримських музеїв.

Нагадаємо, що після анексії Криму музей вирішив залишити українську колекцію в Астердамі, поки суд не вирішить, куди належить повернути пам'ятки: до окупованого Криму чи в Україну.

Золотий шолом, меч із Товстої могили, золоті прикраси, загалом 19 предметів з київської колекції без проблем повернулися до України. Їх страхова вартість майже 11,5 млн євро.

А от саме за кримську частину і відбуваються судові слухання. До суду подали кримські музеї,  які спочатку заявляли, що наразі не подавитимуть позов, адже не впевнені у позитивному рішенні.

Тепер музеї вимагають у Нідерландів повернути колекцію скіфського золота на півострів. Перше слухання у справі відбувається  без участі сторін. Нідерланди визнали, що всі експонати виставки є державною власністю України.

Російські ЗМІ повідомляють, що музей Алларда Пірсона нібито підтримує Росію. 

Українські урядовці не сумніваються, що золото має повернутися в Україну.

Оціночна вартість кримської частини колекції - 1,5 млн євро.

Проте, коли йдеться про артефакти такого рівня, їх грошовий еквівалент є доволі умовним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук