Криза у Лівії завдала серйозного удару по Україні, - Азаров

Економіка15 квітня 20113247

Криза у Лівії завдала серйозного удару по Україні. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Микола Азаров у південнокитайському місті Санья, де він перебуває з робочим візитом.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі уряду, глава уряду нагадав, що до подій у Лівії барель нафти на світових ринках коштував 80 доларів, а зараз вже 122, відповідно, в Україні літр 95-го бензину коштував 8 грн, а зараз 9,8 грн. "Нам потрібна стабільність у світі - політична та економічна. Таке зростання цін на нафту і, відповідно, на газ - це перш за все гальмування економічного розвитку - і світового, і нашого", - наголосив він.

Питання кризи у Лівії обговорювали у четвер лідери країн групи БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР). "Ця проблема, яка обговорюється тут, безпосередньо стосується України. Нам потрібна світова стабільність, а країни БРІКС - це держави, на яких лежить відповідальність за стабільність у світі", - сказав М. Азаров.

Водночас Микола Азаров, відповідаючи на запитання про можливість приєднання до БРІКС, відзначив, що "питання приєднання або неприєднання України до чого-небудь - це питання, що залежить від нас самих: від того, наскільки швидко ми виберемося з кризи, станемо потужними".

Глава уряду завірив, що "у нас є всі можливості стати потужною серйозною державою, яка швидко розвиватиметься". Він послався на досвід Китаю, який ось вже 30 років динамічно розвивається, а останніми роками темпи зростання його ВВП перевищують 10%. Зараз КНР випередила Україну у показнику співвідношення ВВП на душу населення. "Ще років 5 тому для нас це було б дивно... Це тому, що ми 5 років топталися на місці, а Китай динамічно розвивався. Нам треба розв'язувати свої проблеми, швидко досягати інтенсивного розвитку, зростання доходів населення. А потім, якщо буде така необхідність, будемо думати про приєднання", - резюмував прем'єр-міністр України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук