Культурні події на вихідних у Львові

Віднайдені твори Барвінського, прем’єра від заньківчан, день народження Лесі Українки з акторами театру

Головні новини Львова 22.02Оксана Сенишин, 22 лютого 2018, 17:59 0

До дня народження Барвінського звучатимуть твори, які віднайшли у Аргентині.

«Присвята Василеві Барвінському» – до 130-ої річниці від дня його народження. Симфонічний оркестр філармонії під диригуванням Тараса Криси та піаністка Віоліна Петриченко у п’ятницю, 23 лютого, виконають твори одного з найвідоміших західноукраїнських композиторів XX ст. Відомо, що після арешту та десятирічного заслання композитора до ГУЛАГу, рукописна спадщина його була спалена. Тож твори шукали за кордоном у колишніх учнів Барвінського.

«Я знаю, що той фортепіанний концерт, який ми виконуємо з Віоліною Петриченко, був знайдений десь у Буенос-Айресі. Той концерт рідко виконується. І в нас така надія, що та музика буде більше популярна. І ми зможемо її записати», – розповів диригент Тарас Криса.

У заньківчан — прем'єра «За двома зайцями».

У суботу, 24 лютого, на прем’єрі заньківчан можна буде насміятись від душі. Актори підготували виставу «За двома зайцями» за п’єсою Михайла Старицького. Комедійна історія про цирульника-банкрота Свирида Голохвастова. Він, бажаючи розбагатіти, планує одружитись із багатою та некрасивою міщанкою Пронею Сірко. Та одночасно залицяється до бідної дівчини-красуні Галі. Над виставою працювали ще торік. Та через святкування століття театру тоді репетиції довелося «заморозити».

«Ідея брехні, брехні на кожному кроці і обману людей навколо себе – це тема вічна. І зараз дуже в нас актуальна. Тому, я думаю, що вона і про тодішні часи, і про теперішні», – зазначив театральний режисер Орест Огородник.

Актори з глядачами святкуватимуть день народження Лесі Українки.

До дня народження патронеси її театр інтригуватиме. У неділю опівдні на малій сцені актори Назар та Галина-Марія Павлики разом зі студентами Харківської академії культури влаштують пластично-поетичні перформанси. Далі Інна Лиховид та Дмитро Наумець читатимуть інтимні листи письменниці. Вхід вільний. А далі – святкування на головній сцені в час вистави «Любов)», що поставлена за п’єсою Лесі Українки «Блакитна троянда».

«Ми хочемо зробити в майбутньому багато таких подій, в яких можна було би розказати про те, що насправді можна провести навіть ранковий час у доброму настрої і гуморі», – розповіла головна режисерка театру Олена Апчел.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук