Курс біткойна вперше перевищив ціну унції золота

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 3 березня 20174940

Курс криптовалюти біткойн вперше в історії піднявся вище за ціну золота: на закриття торгів електронної біржі Kraken в четвер біткойн коштував 1268 доларів, а золото – 1233 за тройську унцію.

За інформацією BBC, у п'ятницю біткойн тримається трохи вище 1270 доларів. Економісти пов'язують зростання вартості біткойна з підвищенням попиту на цю та інші криптовалюти в Китаї, що змусило владу країни в цьому році ввести обмеження на її використання через побоюювання, що біткойн може активно використовуватися як канал для виведення грошей з країни.

Останнім часом інвестори все частіше купують біткойн як захисний актив при посиленні волатильності на ринках або падінні фондових індексів.

Біткойн, створений в 2008 році програмістами чи групою програмістів під ніком Сатосі Накамото, є однією з найпопулярніших альтернатив традиційним валютам. Це програмний код, який не регулюється жодною країною або банківським наглядовим органом у світі. Не має єдиного емісійного центру. При цьому емісія біткойнів обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп'ютера може «видобути» біткойни шляхом використання обчислювальних потужностей, проте існує граничний обсяг загальної кількості грошей в обороті.

Біткойни існують у вигляді записів в електронній базі блокчейн, в якій в нешифрованому варіанті зберігаються всі транзакції з зазначенням біткойн-адрес відправників і одержувачів, але без вказівки реальних власників цих адрес.

Користувачі системи мають «біткойн-адресу», на яку можна отримувати і з якої можна використовувати цю віртуальну валюту. Ці адреси зберігаються в інтернет-гаманцях, які функціонують як банківські рахунки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук