Кабмін спрогнозував послаблення національної валюти до 29,5 грн за долар

Через кризу урядовці припустили посилення безробіття та зменшення ВВП

Кабінет Міністрів погіршив прогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік. Дані переглянули через пандемію COVID-19 та початок світової економічної кризи. Згідно з прогнозом, середньорічний курс гривні до долара США послабиться з 27 до 29,5 грн.

«Основні зміни прогнозу є результатом суттєвого спаду всієї світової економіки та впровадження масштабних заходів, направлених на стримування і боротьбу з COVID-19, як в Україні, так і в більшості країн світу», – йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки.

У підсумку, прогноз ВВП України на поточний рік був переглянутий – наразі уряд очікує його падіння на 3,9% порівняно зі зростанням на 3,7%, яке прогнозувалося раніше, до початку світової кризи.

Рівень безробіття становитиме 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати становитиме 0,3%.

«Водночас, уже з ІІ половини року очікується відновлення економічного зростання і його прискорення в наступні роки. Серед причин – високий попит у світі на продукцію вітчизняного АПК, значно стійкіша банківська система порівняно з попередніми кризовими епізодами, зниження цін на імпортовані енергетичні товари, продовження структурних реформ у співпраці з міжнародними партнерами», – повідомила прес-служба міністерства.

Середньорічний курс гривні прогнозують на рівні 29,5 грн за дол США (порівняно з 27 грн за дол США, прогнозованими у жовтні 2019 року).

Зростання цін на споживчому ринку лише тимчасово прискориться до 8,7% (порівняно з 5,5% у попередньому прогнозі), і вже наступного повернеться до цільових 5%.

Зазначається, що уточнені основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2020 рік планують використати під час перегляду державного бюджету на поточний рік.

Згідно з даними прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, номінальний ВВП прогнозується на рівні 4 трлн грн порівняно з 4,51 трлн грн за попереднім прогнозом. Середньомісячна зарплата орієнтовно становитиме 11 тис. грн, з урахуванням інфляції вона фактично не зміниться порівняно з 2019 роком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук