«Кузьму» перезалиють у бронзі
Культура

«Кузьму» перезалиють у бронзі

Невдалий пам’ятник музикантові у Луцьку замінять новим

Ярослав Іваночко, 8 жовтня 2015 4934 5
фото Волиньпост

Перший в Україні пам’ятник «Кузьмі» у Луцьку, який викликав хвилю обурення серед шанувальників творчості Андрія Кузьменка, невдозі замінять на новий. Про це ZAXID.NET повідомила скульптор Ірина Дацюк, яка є автором проекту. Попереднє відкриття нового пам’ятника «Кузьмі» у Луцьку заплановане на 13 грудня. 

За словами луцької скульпторки Ірини Дацюк, пам’ятник, встановлений 1 жовтня на території луцького ТРЦ «Сіті-парк», на завершальному етапі спотворили робітники однієї з львівських майстерень. Окрім того, Дацюк стверджує, що цей пам'ятник був ескізним, пробним і тимчасовим варіантом.

«Найстрашніше, коли технічний працівник проходиться зверху по роботі автора. Знаєте, як у нас часто буває? Скульптор робить ескізи, проекти, ліпить скульптуру до найдрібніших деталей. Якщо ви звертали увагу, то в «Кузьми» одна половинка губи була вища, а друга нижча. Мама і дружина просили звернути увагу на цю характерну особливість. На моєму ескізі було саме так, – розповіла ZAXID.NET Ірина Дацюк. – Але робітникам здалося, що скульптор помилився і вони зробили по-своєму. У моєму проекті немає зморшок, «Кузьма» там серйозний і вдумливий. Але робітникам здалося, що треба зробити зморшки. Вони взяли фотографії, де він сміється. Коли людина сміється, то у неї з’являються зморшки. Вони зробили якісь заглибини під очима… Одним словом, деформували роботу».

Скульптор відмовилась назвати львівську компанію, яка виготовила бронзову скульптуру, але повідомила, що новий пам’ятник, за уже зміненим проектом, робитимуть у тій же майстерні.

«Те, яким би він мав бути – вже не актуально. Пам’ятник зараз робиться новий. Той зіпсували. Я думаю, що 13 грудня, на Андрія, буде встановлений новий пам’ятник, згідно з проектом. Окрім того, там буде ще перероблятись вся базова основа – постамент у вигляді імпровізованої сцени та інше», - додала скульптор.

Як з’ясував ZAXID.NET, виготовленням бронзової скульптури «Кузьми» за проектом Ірини Дацюк займалась відома львівська скульптурна фабрика «Пікарт».

Директор «Пікарту» Андрій Чуба про претензії Ірини Дацюк дізнався від кореспондента ZAXID.NET. Він стверджує, що його працівники лише перетворили гіпсову скульптуру Ірини Дацюк у бронзову. Чуба також додав, що про новий пам'ятник йому наразі нічого невідомо. 

Коментувати закиди Ірини Дацюк у спотворенні пам’ятника директор «Пікарту» відмовився. Каже, що давно працює з нею і не розуміє, чому вона так повелася.

«Сподіваюся, що наступний пам'ятник буде кращий», - заявив Андрій Чуба. 

Проте директор «Пікарту», на прохання ZAXID.NET, надав фото гіпсової скульптури, виліпленої Іриною Дацюк – для порівняння.

А ось так виглядав пам'ятник після виготовлення:

Ініціатором встановлення пам’ятника є близький друг «Кузьми», бізнесмен із Луцька Андрій Покровський. Власне пам’ятник стоїть на території ТРЦ «Сіті-парк», який належить Покровсьому.

Пам'ятники фірми «Пікарт» добре відомі у Львові та за його межами. Наприклад, у Львові «Пікарт» виготовив пам'ятник винахідникам гасової лампи  Яну Зегу та Ігнатію Лукасевичу, письменнику Леопольду Мазоху, художнику Пабло Пікассо. Для Чернівців фірма виготовила пам’ятник цісарю Францу Йосифу та ректору університету Костянтину Томащуку, для Івано-Франківська – Степана Бандеру, для Тернополя – Івана Горбачевського. У творчому доробку компанії є навіть пам’ятник братам Реріхам у Москві.  

Нагадаємо, що 1 жовтня у Луцьку урочисто відкрили перший в Україні пам’ятник Андрієві Кузьменку, який у лютому 2015 року трагічно загинув у ДТП. Після відкриття соцмережі вибухнули обговоренням скульптури – більшості користувачів не сподобався бронзовий «Кузьма». Здебільшого скульптура нагадувала людям Іво Бобула та російського царя Петра I.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук